Міні-конспект уроку «Воєнно-політичні події 1654—1657 рр.» (Історія України, 8 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії України в 8 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі історії України для 8 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Скирда І. М., 2016

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 26. Воєнно-політичні події 1654—1657 рр.

Мета: проаналізувати перебіг воєнних дій у 1654—1657 рр., простежити їх на кар-
ті; визначити причини укладення, зміст та наслідки для України Віленського
перемир'я; з'ясувати, які зміни відбулися в зовнішньополітичних орієнтирах
Б. Хмельницького після укладення цієї угоди; охарактеризувати Б. Хмельниць-
кого як політика, людину та полководця, дати власну цій історичній постаті;
визначити її місце в українській історії.

Обладнання: підручник, атлас з історії України.

Тип уроку: комбінований.

Основні поняття, терміни, назви: Віленське перемир'я.

Основні дати та події: 19—21 січня 1655 р. — битва під Охматовим; 24 жовтня
1656 р. — підписання Московською державою та Річчю Посполитою Вілен-
ського перемир'я: 27 липня 1657 р. — смерть Б. Хмельницького.

Історичні постаті: Богдан Хмельницький, Іван Золотаренко, Дьєрдь і! Ракоці, Ан-
тон Жданович.

Очікувані результати: учні навчаться: характеризувати основні воєнно-політичні по-
дії Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої
в 1656—1657 рр. і давати їм історичну оцінку; показувати на карті напрямки най-
важливіших походів українського війська в 1654—1657 рр., місця основних битв;
визначати причини, сутність та наслідки укладення Віленського перемир'я; ви-
словлювати власне ставлення до діяльності Б. Хмельницького, оцінювати його ді-
яльність як видатного українського політичного, державного і військового діяча.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ЗСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Опитування учнів за завданнями з підручника .

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Бліц-контроль «Так чи ні?». 1. Московське царство було єдиною дер-
жавою, що готова була надати Україні допомогу в боротьбі з Польщею.
(Ні) 2. Угода про об’єднання України та Московії була підписана в місті
Переяслав.
(Так) 3. Переяславська рада відбулася в березні 1654 р. (Ні)

  1. Угода про протекторат Московії над Україною була затверджена Берез-
    невими статтями.
    (Так) 5. Не всі козацькі полковники підтримали Пере-
    яславську угоду.
    (Так) 6. Після укладення Переяславської угоди в Укра-
    їні спалахнуло антигетьманське та антиросійське повстання.
    (Ні)

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

н План вивчення нового матеріалу

1. Воєнні дії в 1654—1655 рр. 2. Віленське перемир'я. Зміна зовнішньо-
політичних орієнтирів Б. Хмельницького. 3. Дії українського війська в Поль-
щі 1657 р. 4. Б. Хмельницький як особистість, політик і полководець.

Розглянути воєнну кампанію 1654—1655 рр.. яка була дуже важкою
для української армії. Її перебіг упевнив Б. Хмельницького в тому, що
жоден із його союзників не бажає зміцнення Української гетьманської
держави.

Аналізуючи укладення польсько-московської Віденської угоди, відзна-
чити, що це спонукало Б. Хмельницького до спроби змінити напрямок зо-
внішньої політики Гетьманщини.

Охарактеризувати дії українських військ у Польщі 1657 р., звернути ува-
гу на те, що поразка україно-трансильванського походу унеможливила здій-
снення плану гетьмана об’єднати українські землі в межах однієї держави.

Зазначити, що діяльність Б. Хмельницького та сформульована ним
державна ідея мали велике значення для розвитку визвольних змагань
українців упродовж наступних століть.

  1. ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ

Практичне заняття «Богдан Хмельницький як політик і людина» про-
водиться за матеріалом підручника .

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Виконання завдань підручника .

Робота з контурною картою: учні позначають напрямки походів укра-
їнського війська в 1654—1655 рр.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових помилках.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати матеріал підручника (§ 21) та виконати завдання до нього.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.