Міні-конспект уроку «Утворення незалежних держав у Латинській Америці» (Всесвітня історія, 9 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до кожного уроку всесвітньої історії в 9 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу всесвітньої історії для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі всесвітньої історії для 9 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Охредько О. Е., 2017

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 15. Утворення незалежних держав
у Латинській Америці

Мета: сформувати в учнів уявлення про Латинську Америку в першій половині
XIX ст.; аналізувати причини революцій у Латинській Америці; розглянути при-
чини, перебіг та наслідки національно-визвольної боротьби на південноаме-
риканському континенті; охарактеризувати життя та діяльність С. Болівара; по-
рівняти революційні події в різних латиноамериканських країнах; розвивати
уміння оцінювати діяльність різних верств населення в Латинській Америці,
висловлювати власну думку щодо постколоніального розвитку.

Обладнання: підручник, карти світу, Південної та Північної Америки.

Тип уроку: комбінований.

Поняття та назви: креоли, метиси, мулати, самбо, латифундії, масонство, хунта.
Основні дати та події: 1804 р. — проголошення Гаїтянської республіки, 1810—
1826 рр. — війна за незалежність іспанських колоній у Латинській Америці.

Історичні постаті: Ф. Д. Т. Лувертюр, Ф. де Міранда, С. Болівар, Х. Ф. де Сан-Мартін,
М. Ідальго, А. де Ітурбіде, Педро I.

Очікувані результати: учні навчаться: показувати на карті територію Латинської
Америки та країни, які виникли після перемоги; тлумачити, співвідносити та
застосовувати поняття й терміни; характеризувати життя та діяльність С. Бо-
лівара; аналізувати причини революцій у Латинській Америці; визначати при-
чини, перебіг та наслідки національно-визвольної боротьби на південноаме-
риканському континенті; давати оцінку діяльності різних верств населення
в Латинській Америці; висловлювати власну думку.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

Пояснити тему уроку, його план, мету та завдання, форми роботи.

  1. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Перевірка виконання завдань підручника. 2. Опитування. 3. Вико-
нання тестових завдань.

IV. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Поставити перед класом проблемне запитання.

Вивчення нового матеріалу за планом

1. Латинська Америка наприкінці XVIII — на початку XIX ст.

  1. Повстання на острові Гаїті. 3. Передумови боротьби латиноамери-
    канців проти іспанського панування. 4. Війна за незалежність іспан-
    ських колоній у Латинській Америці (1810—1826 рр.). 5. Здобуття Бра-
    зилією незалежності.

Охарактеризувати суспільне та економічне життя Латинської Амери-
ки наприкінці XVIII — на початку XIX ст.

Розглянути причини та перебіг повстання на острові Гаїті, а також
створення Гаїтянської республіки.

Пояснити передумови боротьби латиноамериканців проти іспанського
панування.

Розповісти про війну за незалежність іспанських колоній у Латинській
Америці (1810—1826 рр.).

Обговорити причини, які привели до виникнення незалежної Бразилії.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдань підручника. 2. Робота з візуальними джерела-
ми (ілюстрації підручника). 3. Робота з історичною картою.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових по-
милках. Підсумовуючи урок, повернутися до проблемного запитання.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацюйте матеріал § 14. 2. Виконайте завдання підручника. 3. Твор-
че завдання: створіть хронологічну таблицю подій війни за незалежність
у Латинській Америці в першій половині

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стратегії профілактики та вчасного реагування на прояви суїцидальної поведінки неповнолітніх»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.