Міні-конспект уроку «Українське образотворче мистецтво та архітектура в другій половині XIX — на початку XX ст.» (Історія України, 9 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії України в 9 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі історії України для 9 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Скирда І. М., 2017

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 48. Українське образотворче мистецтво та архітектура
в другій половині XIX — на початку XX ст.

Мета: охарактеризувати розвиток українського образотворчого мистецтва та архі-
тектури у другій половині XIX — на початку XX ст., детально зупинившись на
діяльності провідних українських художників і архітекторів; розвивати в учнів
навички роботи з візуальними джерелами, уміння аналізувати їх, робити висно-
вки й узагальнення, розвивати навички самостійної роботи та роботи в групах;
виховувати в учнів естетичні смаки та вподобання.

Обладнання: підручник, атлас з історії України.

Тип уроку: комбінований.

Основні поняття, терміни, назви: супрематизм, кубізм, еклектика, віденський нео-
ренесанс, стиль французького відродження, модерн.

Історичні постаті: І. Рєпін, С. Васильківський, М. Мурашко, М. Самокиш, М. Пимо-
ненко, К. Малевич, Л. Позен, П. Забіла, М. Мікешин, О. Архипенко, В. Кричев-
ський, І. Левинський, Л. Дезидерій, В. Городецький.

Очікувані результати: учні навчаться: характеризувати розвиток українського об-
разотворчого мистецтва та архітектури в другій половині XIX — на початку
XX ст.; розповідати про творчість видатних митців цієї доби; називати шедеври
українського мистецтва зазначеного періоду.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

  3. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Опитування учнів за завданнями підручника (§ 33).

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

«Мозковий штурм». Назвіть основні стилі та їхні ознаки, які набули
поширення в українському мистецтві в першій половині XIX ст.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення нового матеріалу

1. Розвиток образотворчого мистецтва. 2. Архітектура.

Розповісти, що період другої половини XIX — початку XX ст. позна-
чився новими здобутками в розвитку українського образотворчого мисте-
цтва та архітектури. Відзначити, що саме в цей період спостерігалося під-
несення в розвитку мистецтва.

Аналізуючи архітектуру, пояснити, що друга половина XIX ст. позна-
чена впливом різних історичних стилів і напрямів, що поєднувалися в од-
ній будівлі. Це поєднання (еклектизм) і було найбільш характерним для
міського громадського й житлового будівництва.

Акцентувати увагу на тому, що видатні українські митці здобули сві-
тове визнання та стали засновниками нових мистецьких стилів, які визна-
чали обличчя світової культури в наступному столітті.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. ПІДСУМКИ УРОКУ

Робота з презентаціями. Демонстрація та обговорення презентацій про
найвизначніші пам'ятки образотворчого мистецтва та архітектури другої по-
ловини XIX — початку XX ст.

Робота з візуальними джерелами. Уважно роздивіться репродукції картин
українських художників другої половини XIX — початку XX ст., наведені
в підручнику. Визначте, у якому стилі працювали українські художники. По-
рівняйте їх творчість із роботами закордонних митців. Зробіть висновки.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати матеріал підручника (§ 33) та виконати

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн
529 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.