Міні-конспект уроку «Українська гетьманська держава в системі міжнародних відносин» (Історія України, 8 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії України в 8 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі історії України для 8 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Скирда І. М., 2016

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 25. Українська гетьманська держава в системі
міжнародних відносин

Мета: визначити місце Гетьманщини в системі міжнародних відносин тогочасної
Європи; охарактеризувати взаємовідносини між Українською державою й Мос-
ковією; проаналізувати основні положення Березневих статей.

Обладнання: підручник, атлас з історії України.

Тип уроку: комбінований.

Основні поняття, терміни, назви: міжнародні відносини, Переяславська рада,
Березневі статті.

Основні дати та події: 8 січня 1654 р. — Переяславська рада; 27 березня 1654 р. —
укладення україно-московської міждержавної угоди (Березневі статті).

Історичні постаті: Богдан Хмельницький, цар Олексій Михайлович, Василь Бутурлін.
Очікувані результати: учні навчаться: характеризувати міжнародне становище та
зовнішню політику Української гетьманської держави; показувати на карті сусі-
дів Української козацької держави; визначати місце Гетьманщини в міжнарод-
них відносинах тогочасної Європи; визначати ставлення європейських держав
до Національно-визвольної війни в Україні; характеризувати відносини Гетьман-
щини з державами-сусідами, зокрема з Кримським ханством, Молдовою, Мос-
ковським царством; аналізувати й систематизувати матеріал; працювати з різ-
ними видами історичних джерел, робити висновки, узагальнення та порівняння.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.

Опитування учнів за завданнями з підручника .

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Бесіда з учнями.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

п План вивчення нового матеріалу

  1. Місце Гетьманщини в міжнародних відносинах тогочасної Європи.

  2. Зовнішня політика Гетьманщини. 3. Відносини між Українською дер-
    жавою та Московією. 4. Україно-московський договір 1654 р.

Визначити місце Гетьманщини в міжнародних відносинах тогочасної
Європи. Звернути увагу на те, що утворення Української гетьманської дер-
жави стало помітною подією міжнародних відносин, що змінило рівнова-
гу сил між державами Центрально-Східної Європи.

Розповісти про те, що завдяки гнучкій зовнішній політиці Б. Хмельниць-
кого в роки війни Україна змогла утворити та зберегти свою державність.
Охарактеризувати відносини з Московською державою, які мали важ-
ливе значення для Гетьманщини. Пояснити, що допомога московського
уряду була необхідна гетьману, щоб довести до перемоги боротьбу за ви-
зволення з-під влади Речі Посполитої.

Аналізуючи україно-московську міждержавну угоду 1654 р., відзна-
чити, що вона юридично визначила перехід Гетьманщини під протекторат
Московської держави.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Виконання завдань підручника .

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Підсумки уроку можна провести в усній чи письмовій формі, запро-
понувавши учням закінчити речення: «На сьогоднішньому уроці я...»,

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати .матеріал підручника (§ 20) та виконати завдання до
нього. 2. Підготуватися до практичного заняття «Богдан Хмельницький
як політик і людина».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Емоційна ефективність учителя: теорія і практика»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.