Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок №34. Україна в 1994—1999 рр.
Мета: сформувати в учнів та учениць уявлення про політичну ситуацію в Україні
в 1994—1999 рр.; створити умови для розуміння причин протистояння серед
політичних партій; проаналізувати діяльність Президента України Л. Кучми; ви-
значати особливості передвиборчої боротьби під час виборів до Верховної
Ради України; розглянути українські політичні партії кінця XX ст.; охарактери-
зувати Конституцію України (1996 р.); порівнювати Конституції УРСР та Украї-
ни, висловлювати власну думку щодо політичної боротьби в державі.
Обладнання: підручник, атлас, карти світу, України.
Тип уроку: комбінований.
Поняття та назви: Конституція, політична партія.
Основні дати та події: 28 червня 1996 р. — прийняття Конституції України.
Історичні постаті: О. Мороз, О. Ткаченко.
Очікувані результати: учні та учениці навчаться: називати дати, пов'язані з те-
мою уроку; показувати на карті політичні настрої населення України; застосо-
вувати та пояснювати на прикладах поняття й терміни; характеризувати Кон-
ституцію України (1996 р.); аналізувати діяльність Президента України Л. Кучми;
порівнювати Конституції УРСР та України, висловлювати власну думку щодо
політичної боротьби в Україні.
Компетентності
Ключові: спілкування державною (і рідною в разі відмінності) мовами (доступно
і переконливо висловлювати думки); математична компетентність (перетворю-
вати джерельну інформацію з однієї форми в іншу (текст, графік, таблиця, схе-
ма тощо)); уміння вчитися впродовж життя (визначати власні навчальні цілі
в соціальній сфері й галузі знань про минуле).
Предметні: хронологічна (уміння учнів орієнтуватися в історичному часі); інфор-
маційна (уміння учнів працювати з джерелами історичної інформації); просто-
рова (за допомогою карти розглянути політичний спектру уподобань населен-
ня України); логічна (розуміти множинність трактувань минулого та зіставляти
різні його інтерпретації); аксіологічна (уміння формулювати оцінку історичних
подій та історичних постатей, співзвучну до цінностей та уявлень відповідно-
го часу або відповідної групи людей).
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ВСТУПНЕ СЛОВО
Учитель(-ка) пояснює тему уроку, його план, мету та завдання, форми
роботи.
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Перевірка виконання завдань підручника (§20). 2. Опитування. 3. Ви-
конання тестових завдань.
ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
►► Вивчення нового матеріалу за планом
1. Перегрупування партійно-політичних сил в умовах незалежної дер-
жави. .2. Дострокові вибори до Верховної Ради України та Президента
України 1994 р. Л. Кучма. 3. Конституційний процес. Конституція 1996
р. 4. Вибори до Верховної Ради України 1998 р.
Обговорити процеси формування політичних партій в Україні напри-
кінці XX ст.
Пояснити причини дострокових виборів.
Розглянути конституційний процес і конфлікти, які виникли під час
розробки та прийняття Конституції України.
Охарактеризувати виборчий процес 1998 р.
Показати наслідки прийняття Конституції України в 1996 р.
ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Виконання завдань підручника ( ). 2. Робота з візуальними
джерелами (ілюстрації підручника). 3. Робота з картою атласу.
ПІДСУМКИ УРОКУ
Учитель(-ка) вибірково перевіряє виконання завдання, зупиняється на
типових помилках.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»