Міні-конспект уроку «Сполучені Штати Америки» (Всесвітня історія, 9 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до кожного уроку всесвітньої історії в 9 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу всесвітньої історії для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі всесвітньої історії для 9 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Охредько О. Е., 2017

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 14. Сполучені Штати Америки

Мета: сформувати в учнів уявлення про США у першій половині XIX ст.; аналізува-
ти два шляхи ринкової революції США; розглянути причини, перебіг і наслідки
Громадянської війни, а також територіальну експансію США на американсько-
му континенті; охарактеризувати життя та діяльність А. Лінкольна; порівняти
Демократичну і Республіканську партії; розвивати вміння оцінювати шлях роз-
витку США; висловлювати власну думку щодо Громадянської війни у США.

Обладнання: підручник, карти світу, Південної та Північної Америки, США.

Тип уроку: комбінований.

Поняття та назви: раби, аболіціонізм, резервація, експансія, «доктрина Монро»,
Конфедерація, Громадянська війна, «Реконструкція».

Основні дати та події: 1823 р. — проголошення «доктрини Монро», 1861—
1865 рр. — Громадянська війна у США; 1861 р. — створення Конфедерації;
1863 р. — скасування рабства, 1865—1877 рр. — Реконструкція Півдня.

Історичні постаті: Д. Монро, А. Лінкольн, В. Шерман, У. Грант.

Очікувані результати: учні навчаться: показувати на карті територію США в різні ро-
ки, події Громадянської війни у США; тлумачити, співвідносити та застосовувати
поняття й терміни; характеризувати життя та діяльність А. Лінкольна; аналізува-
ти два шляхи ринкової революції США; визначати причини, перебіг і наслідки
Громадянської війни, а також територіальну експансію США на американському
континенті; давати оцінку шляху розвитку США; висловлювати власне судження.
Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

Пояснити тему уроку, його план, мету, завдання, форми роботи.

  1. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Перевірка завдань підручника. 2. Опитування. 3. Виконання тесто-
вих завдань.

М ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Поставити перед класом проблемне запитання.

Вивчення нового матеріалу за планом

1. Суспільне та економічне життя США в першій половині XIX ст.

  1. Політичне життя США. 3. Територіальна експансія США. 4. «Доктри-
    на Монро». 5. Наростання «неминучого конфлікту» у США. 6. Громадян-
    ська війна у США. 7. «Реконструкція» Півдня.

Охарактеризувати суспільне та економічне життя США в першій по-
ловині XIX ст.

Розглянути особливості політичного життя США і становлення полі-
тичних партій.

Розповісти про територіальну експансію США та її наслідки.

Пояснити основні положення «доктрини Монро», розглянувши її дії
на конкретних прикладах.

Обговорити причини Громадянської війни XIX ст. у США.

Розглянути перебіг подій та наслідки Громадянської війни.
Охарактеризувати «Реконструкцію» Півдня та показати її наслідки.

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдань підручника. 2. Робота з візуальними джерела-
ми (ілюстрації підручника). 3. Робота з історичною картою.

VI ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових по-
милках. Підсумовуючи урок, повернутися до проблемного запитання.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацюйте матеріал § 13. 2. Виконайте завдання підручника. 3. Твор-
че завдання: розгляньте різні погляди на Громадянську війну у США.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Формування навчальної мотивації в учнів. Теорія і практика»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.