Міні-конспект уроку «Соціально-економічний розвиток західноукраїнських земель на початку XX ст.» (Історія України, 9 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії України в 9 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі історії України для 9 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Скирда І. М., 2017

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 41. Соціально-економічний розвиток
західноукраїнських земель на початку XX ст.

Мета: охарактеризувати соціально-економічний розвиток західноукраїнських земель

на початку XX ст.; визначити місце українських земель у загальноімперській еко-
номіці; розвивати в учнів навички роботи з історичними джерелами, уміння
аналізувати і систематизувати матеріал, робити висновки, висловлювати власну
точку зору.

Обладнання: підручник, атлас з історії України.

Тип уроку: комбінований.

Основні поняття, терміни, назви: кооперативний рух, іноземний капітал.

Очікувані результати: учні навчаться: характеризувати зміни в промисловому роз-
витку західноукраїнських земель; визначати провідні галузі економіки краю; ука-
зувати на зміни в сільському господарстві західноукраїнських земель на почат-
ку XX ст.; визначати роль кооперативного руху в житті українського населення
цього регіону.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

  3. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Опитування учнів за завданнями підручника (§ 27).

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Бесіда з учнями про становище західноукраїнської промисловості та
сільського господарства в другій половині XIX ст. Характерні риси доціль-
но записати на дошці та до зошитів.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення нового матеріалу

1. Промисловий розвиток. 2. Сільське господарство. 3. Кооперативний рух.

Аналізуючи промисловий розвиток, відзначити, що на західноукраїн-
ських землях активно розвивалися лише ті галузі, які мали сировинний ха-
рактер, — нафтоозекеритова, лісопильна, борошномельна, соледобувна. Най-
швидше розвивалася нафтова промисловість. Звернути увагу на те, що на
початку XX ст. на Галичину припадало 4—5 % світового видобутку нафти.

Охарактеризувати інтенсивне проникнення іноземного капіталу, який
майже повністю контролював промисловість краю і по-хижацьки експлуа-
тував його природні багатства.

Пояснити, що західноукраїнські землі поступово перетворювалися на
ринок збуту для підприємств більш розвинених регіонів Австро-Угорщини.

Розповісти, що злиденне становище більшої частини населення стиму-
лювало трудову еміграцію за Океан.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Творче завдання. Напишіть твір-роздум за темою «У пошуках кращої
долі: трудова еміграція за Океан», у якому поясніть причини трудової емі-
грації українців, опишіть життя українських емігрантів на чужині.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Бліц-контроль «Так чи ні?».

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати матеріал підручника (§ 27) та виконати завдання до нього.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.