Міні-конспект уроку «Розгортання національно-визвольної боротьби в 1648—1649 рр.» (Історія України, 8 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії України в 8 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі історії України для 8 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Скирда І. М., 2016

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 22. Розгортання національно-визвольної
боротьби в 1648—1649 рр.

Мета: охарактеризувати перебіг воєнних дій Національно-визвольної війни українсько-
го народу в 1648 р.; битви під Жовтими Водами, під Корсунем, Пилявцями та ви-
звольного походу до Галичини; проаналізувати програму побудови Української ко-
зацької держави, висунутої Б. Хмельницьким; показати на карті перебіг воєнних
дій у 1648 р.; з'ясувати історичне значення переможних битв початкового етапу
Національно-визвольної війни; проаналізувати перебіг Збаразько-Зборівської кам-
панії; визначити причини, зміст і наслідки укладення Зборівського договору.

Обладнання: підручник, атлас з історії України.

Тип уроку: комбінований.

Основні поняття, терміни, назви: Жовтоводська битва, Корсунська битва, Пиля-
вецька битва, Збаразько-Зборівська кампанія, Зборівський договір.

Основні дати та події: 5—6 травня 1648 р. — битва на Жовтих Водах; 16 травня

  1. р. — битва під Корсунем; 11—13 вересня 1648 р. — битва під Пилявця-
    ми; червень-серпень 1649 р. — Збаразько-Зборівська кампанія; 8 серпня

  2. р. — укладення Зборівського договору.

Історичні постаті: Богдан Хмельницький, Максим Кривоніс, Михайло Кричевський,
Микола Потоцький, Мартин Калиновський.

Очікувані результати: учні навчаться: показувати на карті напрямки найважливі-
ших козацьких походів під час Національно-визвольної війни в 1648 р„ місця
найголовніших битв; визначати хронологічну послідовність основних подій;
давати характеристику основних подій Національно-визвольної війни, пояс-
нювати їх значення; працювати з історичними джерелами, аналізувати та по-
рівнювати їх, робити висновки; висловлювати власну думку щодо них, скла-
дати хронологічну таблицю.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Опитування учнів за завданнями з підручника .

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ
    Бесіда з учнями.

  2. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

►► План вивчення нового матеріалу

1. Битви на Жовтих Водах та під Корсунем. 2. Наростання визволь-
ної боротьби. Битва під Пилявцями. 3. Визвольний похід українського вій-
ська в Галичину. 4. Програма побудови Української козацької держави.
5. Збаразько-Зборівська кампанія.

Розглянути перемоги, здобуті Б. Хмельницьким під час воєнної кам-
панії 1648 р. Відзначити, що вони засвідчили полководницький талант
гетьмана. Розповісти про визвольний похід українського війська
в Галичину.

Проаналізувати проголошену Б. Хмельницьким програму побудови Укра-
їнської козацької держави. Відзначити, що вона була шляхом до створення
незалежної Української держави в межах розселення українців.

Характеризуючи Збаразько-Зборівську кампанію, відзначити, що під-
сумком 1649 р. стало визнання польською стороною автономного статусу
козацької України. Це не відповідало висунутій Б. Хмельницьким програ-
мі побудови Української козацької держави, але створювало основу для
продовження визвольної боротьби.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Виконання завдань підручника .

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Складання хронологічної таблиці основних подій Національно-визволь-
ної війни в 1648—1649 рр.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати матеріал підручника (§ 17) та виконати завдання до нього.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Професійний розвиток педагогічних працівників. Як навчати дорослих ефективно? »
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.