Міні-конспект уроку «Робота з історичними джерелами» (пропедевтичний курс «Вступ до історії», 5 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії в 5 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника пропедевтичного курсу «Вступ до історії» для 5 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Охредько О. Е., 2018

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 12. Робота з історичними джерелами

Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про історичні джерела; ство-
рити умови для розуміння, як працювати з історичними джерелами,
на конкретних прикладах; визначати особливості різних історичних
джерел; розглянути українську геральдичну символіку; охарактеризу-
вати критичний підхід до аналізу історичних джерел; пояснити, що для
повного та достовірного минулого потрібно залучати різні історичні
джерела, висловлювати власну думку щодо відношення до історичних
джерел.

Обладнання: підручник.

Тип уроку: комбінований.

Поняття та назви: плем'я кубу, папуаси, ірокези.

Основні дати та події:

Історичні постаті:

Очікувані результати: учні та учениці навчаться: застосовувати та пояс-
нювати на прикладах поняття й терміни; характеризувати критичний
підхід до аналізу історичних джерел; пояснювати, що для повного та
достовірного минулого потрібно залучати різні історичні джерела, ви-
словлювати власну думку щодо відношення до історичних джерел.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ .

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

Пояснити тему уроку, його план, мету та завдання, форми ро-
боти.

  1. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

  1. Перевірка виконання завдань підручника (§6).

  2. Опитування.

  3. Виконання тестових завдань.

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Бесіда з учнями на тему життя людей в джунглях у сучасний
час.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

►► Вивчення нового матеріалу за планом

  1. Джерела з історії первісного суспільства.

  2. Із життя племені кубу острова Суматра (Індонезія).

З.Із життя папуасів Нової Гвінеї.

  1. Із життя індіанського племені ірокезів.

  2. Магічні дії перед полюванням мисливців на острові Ніас.
    Обговорити, що може бути історичними джерелами з історії

первісного суспільства.

Охарактеризувати етнографічні джерела на прикладі опису
життя племені кубу острова Суматра (Індонезія).

Розглянути опис життя папуасів Нової Гвінеї як історичне дже-
рело.

Пояснити, чому спогади про життя ірокезів належать до істо-
ричних джерел.

Описати магічні дії перед полюванням мисливців на острові Ні-
ас як приклад історичного джерела.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Виконання завдань підручника:

  2. Робота з історичними джерелами.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типо-
вих помилках.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Опрацювати матеріал підручника (§7).

  2. Виконати завдання підручника:

  3. Творче завдання: описати подію зі свого життя як історичне
    джерело.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Правове регулювання освіти осіб з особливими потребами»
Байталюк Ольга Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.