• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Всесвітня історія
  • Міні-конспект уроку «Правобережжя та західноукраїнські землі в другій половині XVIII ст. Національно-визвольна боротьба українського народу» (Історія України, 8 клас)

Міні-конспект уроку «Правобережжя та західноукраїнські землі в другій половині XVIII ст. Національно-визвольна боротьба українського народу» (Історія України, 8 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії України в 8 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі історії України для 8 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Скирда І. М., 2016

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 45. Правобережжя та західноукраїнські землі в другій
половині XVIII ст. Національно-визвольна боротьба
українського народу

Мета: проаналізувати соціально-економічне та політичне становище Правобереж-
жя в другій половині XVIII ст.; визначити причини, перебіг та наслідки гайда-
мацького
руху, показати на карті території, охоплені національно-визвольним
рухом на Правобережжі та національно-визвольним рухом на західноукраїн-
ських землях; охарактеризувати соціально-економічне та політичне станови-
ще західноукраїнських земель у другій половині XVIII ст.; визначити причини,
перебіг та наслідки опришківського руху; визначити вплив трьох поділів Поль-
щі на долю українських земель.

Обладнання: підручник, атлас з історії України.

Тип уроку: комбінований.

Основні поняття, терміни, назви: гайдамаки, Коліївщина, опришки.

Основні дати та події: 1715 р. — перші писемні згадки про гайдамаків; 1734 р. —
перше велике гайдамацьке повстання; 1768 р. — початок Коліївщини: 1772,
1793, 1795 рр. — поділи Речі Посполитої.

Історичні постаті: Верлан, Максим Залізняк, Іван Гонта, Олекса Довбуш, Марія Те-
резія, Йосип ІІ.

Очікувані результати: учні навчаться: визначати причини національно-визволь-
ної боротьби на Правобережній Україні та західноукраїнських землях; пока-
зувати на карті території, охоплені національно-визвольним рухом, територі-
альні зміни, що відбулися внаслідок трьох поділів Польщі; застосовувати та
пояснювати на прикладах основні поняття та терміни; називати імена ватаж-
ків національно-визвольного руху; характеризувати соціально-політичне та
економічне становище західноукраїнських земель
у другій половині XVIII ст.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Опитування учнів за завданнями з підручника .

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Бесіда з учнями.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

►► План вивчення нового матеріалу

  1. Соціально-політичне та економічне становище Правобережної
    України. Причини розгортання національно-визвольної боротьби. 2. Гай-
    дамацькі повстання. 3. Коліївщина. 4. Оприиіківський рух. О. Довбуиі.
    5. Поділ Речі Посполитої та українські землі. 6. Соціально-політичне та
    економічне становище в Галичині, на Буковині й Закарпатті.

Розглянути соціально-політичне та економічне становище Правобе-
режної України. Визначити причини розгортання національно-визволь-
ної боротьби.

Відзначити, що посилення соціального, національного та релігійного
гніту на Правобережжі в умовах, послаблення Речі Посполитої призвело
до розгортання могутнього гайдамацького руху, вершиною якого стала Ко-
ліївщина.

Звернути увагу на те, що ослаблення Речі Посполитої призвело до її
поділу між Австрією, Пруссією та Росією, у результаті яких Польща при-
пинила своє існування як самостійна держава. З’ясувати, яким чином ці
події позначилися на долі українських земель.

Описати соціально-політичне та економічне становище в Галичині, на
Буковині й -Закарпатті.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Виконання завдань підручника .

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових по-
милках.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати матеріал підручника (§ 32) та виконати завдання до нього.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Соціальне партнерство закладу позашкільної освіти та сім’ї»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.