Міні-конспект уроку «Практичне заняття. Соціальні норми в житті людей» (Правознавство, 9 клас)

Опис документу:
Міні-конспект уроку до підручника О. Є. Святокум, І. О. Святокума. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу правознавства для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника для 9 класу (автори О. Є. Святокум, І. О. Святокум). Для вчителів та вчительок правознавства. © Святокум О. Є., Святокум І. О., 2017

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 5. Практичне заняття. Соціальні норми в житті людей

Мета: актуалізувати знання дев'ятикласників із питань загальної характеристики
соціальних норм, моралі, поглибити їх з урахуванням вікових можливостей
учнів, їхнього власного життєвого досвіду; удосконалювати вміння аналізува-
ти різні джерела інформації, висловлювати й обґрунтовувати власну позицію,
співпрацювати в групах.

Очікувані результати: учні зможуть: називати ознаки соціальних норм, права;
наводити приклади соціальних норм; висловлювати судження щодо ролі со-
ціальних норм, права в житті людини та суспільства.

Тип уроку: застосування нових знань, умінь та навичок.

Обладнання: підручник, пам'ятка «Як скласти рецензію».

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Презентація результатів виконання творчого домашнього завдання
(завдання 5 до § 3: твір-роздум за темою «Що таке право і навіщо воно по-
трібне в суспільстві»).
Методика проведення: під час презентації 2—3 учні
представляють свої доробки. Далі надається слово рецензентові, який має
оцінити роботу однокласника за визначеними критеріями. Основу цих кри-
теріїв складають вимоги, що висувалися до твору, які можуть допомогти
при оцінюванні повноти розкриття теми. У роботі необхідно було висвіт-
лити такі питання: 1) Яке місце належить праву в системі соціальних
норм? 2) Чи існує різниця між законами природи та законами людей?
3) Які правові пам'ятки вам відомі? 4) Як пов'язані між собою держа-
ва й право? 5) Чи можна уявити сучасне суспільство без права? Загальну
схему рецензування розкрито в пам'ятці рецензентові.

Як скласти рецензію: охарактеризуйте повноту розкриття теми в до-
повіді (повідомленні), проаналізуйте його структуру; відзначте найбільш
вдалі моменти виступу; укажіть можливі недоліки; оцініть культуру мов-
лення доповідача; внесіть доповнення й уточнення (за потреби); поставте
оцінку доповідачеві.

Якщо рецензування є новою формою роботи для учнів, першу рецен-
зію слід зробити вчителеві.

  1. ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

Робота в групах за завданнями § 4.

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Представлення та обговорення результатів роботи груп.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Учитель оцінює роботу учнів та робить загальні висновки за опрацьо-
ваною темою: до системи соціальних норм належать норми права, мораль,
звичаї, традиції, норми громадських організацій, релігійні норми; най-
більш значущими серед них є норми права та моралі.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати матеріал підручника (§ 4, с. 32—34) та виконати вправи
з рубрики «Запитання та завдання» до нього.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.