Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок № 33. Література та мистецтво XIX ст.
Мета: сформувати в учнів уявлення про літературу та мистецтво у XIX ст.; створи-
ти умови для розуміння учнями духовного життя людей у XIX ст.; визначати
вплив літератури та мистецтва на розвиток суспільства; розглянути досягнення
митців XIX ст.; охарактеризувати розвиток архітектури в XIX ст.; розвивати
в учнів уміння порівнювати різні напрямки в мистецтві та висловлювати влас-
ну думку щодо відповідальності творчих людей перед суспільством.
Обладнання: підручник, карта світу.
Тип уроку: комбінований.
Поняття та назви: романтизм, реалізм, неоромантизм, модерн, символізм, імпре-
сіонізм, авангардизм, постімпресіонізм, абстракціонізм, еклектизм.
Очікувані результати: учні навчаться: називати дати, пов'язані з періодом роз-
витку культури у XIX ст.; застосовувати та пояснювати на прикладах поняття
і терміни; характеризувати розвиток літератури та мистецтва у XIX ст.; визна-
чати вплив літератури і мистецтва на розвиток суспільства; порівнювати різ-
ні напрямки в мистецтві та висловлювати власну думку.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ
Пояснити тему уроку, його план, мету, завдання, форми роботи.
1. Перевірка виконання завдань підручника. 2. Опитування. 3. Вико-
нання тестових завдань.
М ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Поставити перед класом проблемне запитання.
Вивчення нового матеріалу за планом
1. Напрямки розвитку літератури. 2. Живопис у житті людини й сус-
пільства. 3. Неоромантизм. Стиль модерн. 4. Імпресіонізм та авангардизм.
Музичне мистецтво. 6. Архітектура.
Розповісти про напрямки розвитку літератури на прикладах творчос-
ті відомих письменників і поетів.
Пояснити значення живопису в житті людей та суспільства на при-
кладах творів відомих митців.
Розглянути стилі та напрямки в мистецтві XIX ст. — романтизм та
неоромантизм, імпресіонізм, авангардизм та інші.
Обговорити розвиток музичного мистецтва в XIX ст.
Охарактеризувати архітектуру XIX ст., акцентуючи увагу на еклек-
тизмі.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Виконання завдань підручника. 2. Робота з візуальними джерела-
ми (ілюстрації підручника). 3. Робота з історичною картою.
VI ПІДСУМКИ УРОКУ
Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових по-
милках. Підсумовуючи урок, повернутися до проблемного запитання.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацюйте матеріал § 28. 2. Виконайте завдання підручника. 3. Під-
готуйте доповідь про митця, який творив у XIX ст. (за власним вибором).
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»