Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок № 3. Культурні епохи європейської історії та Україна
Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про кульїурні епохи європей-
ської історії; створити умови для розуміння поняття «епоха»; визначи-
ти, як співвідносяться культурні епохи європейської історії та історія
Тут і далі потрібно вибрати один варіант роботи або запропонувати власний.
України; розглянути періодизацію культурних епох; охарактеризувати
різні культурні епохи європейської історії на теренах України; поясни-
ти, що взято за основу поділу на епохи, та висловлювати власну дум-
ку щодо змін епох.
Обладнання: підручник.
Тип уроку: комбінований.
Поняття та назви: Первісне суспільство, Античність, Середні віки, Новий
час, Новітні часи, с. Королеве, трипільці.
Основні дати та події: 1 млн років тому — поява людини на теренах Укра-
їни, III тис. до н. е. — середина І тис. н. е. — антична доба, V—XV ст. —
Середні віки.
Історичні постаті:
Очікувані результати: учні та учениці навчаться: застосовувати та пояс-
нювати на прикладах поняття й терміни; характеризувати поняття
«епоха»; визначити, як співвідносяться культурні епохи Європейської
історії з історією України; висловлювати власну думку щодо змін епох.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ВСТУПНЕ СЛОВО
Пояснити тему уроку, його план, мету та завдання, форми ро-
боти.
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірка виконання завдань підручника (§1).
Опитування.
Виконання тестових завдань.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Бесіда з учнями на тему літочислення або стародавніх міфів
про територію України.
ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
►► Вивчення нового матеріалу за планом
Періодизація.
Первісна доба на теренах України.
Антична доба.
Середні віки.
Пояснити загальноприйняту систему періодизації, засновану на
певних культурних епохах (періодах), прийнятих в європейській
історії.
Розглянути первісну добу на теренах України, акцентувавши
увагу на появі людини (с. Королеве) та трипільській культурі.
Охарактеризувати античну епоху, коротко зупинившись на ін-
формації щодо античності на території України.
Обсудити прояви епохи Середніх віків.
ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Виконання завдань підручника: _
Робота з візуальними джерелами.
ПІДСУМКИ УРОКУ
Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типо-
вих помилках.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати матеріал підручника (§2).
Виконати завдання підручника: .. ‘ ............
Творче завдання: описати, як зробити знаряддя праці з ка-
меню (сокиру, спис).
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»