• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Всесвітня історія
  • Міні-конспект уроку «Культура України наприкінці XVI — у першій половині XVII ст. Розвиток театру, музики, архітектури та образотворчого мистецтва» (Історія України, 8 клас)

Міні-конспект уроку «Культура України наприкінці XVI — у першій половині XVII ст. Розвиток театру, музики, архітектури та образотворчого мистецтва» (Історія України, 8 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії України в 8 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі історії України для 8 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Скирда І. М., 2016

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 19. Культура України наприкінці XVI — у першій
половині XVII ст. Розвиток театру, музики, архітектури
та образотворчого мистецтва

Мета: сформувати уявлення про розвиток українського мистецтва кінця XV! —
першої половини XVI! ст.; охарактеризувати розвиток театрального мистецтва;
визначити характерні риси розвитку музичного мистецтва; описувати найви-
значніші твори архітектури, образотворчого мистецтва; давати власну оцінку
стану розвитку української культури в зазначений період.

Обладнання: підручник, атлас з історії України.

Тип уроку: комбінований.

Основні поняття, терміни, назви: декламація, містерія, інтермедія, вертеп, кан-
ти, козацьке українське бароко, бастіон, каплиця Боїмів та Кампіанів.

Історичні постаті: Микола Петрахнович, Федір Сенькович.

Очікувані результати: учні навчаться: характеризувати стан розвитку театру, музи-
ки, архітектури, скульптури, живопису; називати імена діячів української культу-
ри, найвизначніші твори літератури, архітектури, образотворчого мистецтва; роз-
пізнавати та описувати видатні культурні пам'ятки; аналізувати як текстові, так
і візуальні історичні джерела і на їх основі робити певні висновки та узагаль-
нення щодо стану української культури кінця XVI — першої половини XVII ст.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Опитування учнів за завданнями з підручника .

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Метод «Мікрофон». Учні називають основні здобутки українського
мистецтва XVI ст.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

►► Плай вивчення нового матеріалу

1. Театр. 2. Музика. 3. Архітектура. 4. Образотворче мистецтво.

Розглянути розвиток українського театрального мистецтва в першій поло-
вині XVII ст. Відзначити, що в цей час розвивалися такі жанри, як деклама-
ції, драми, містерії, інтермедії, набув поширення ляльковий театр — вертеп.

Проаналізувати розвиток музичного мистецтва. Звернути увагу на те,
шо в музиці набули розвитку жанри партесного (багатоголосого) співу,
канта, сольної пісні із супроводом, інструментальної музики.

Визначити характерні риси розвитку архітектури першої половини
XVII ст. Відзначити, що в архітектурі був започаткований стиль україн
ського бароко, а новим типом оборонних споруд замість фортець і замків
стали палаци з бастіонними укріпленнями.

Розповісти про розвиток українського образотворчого мистецтва пер-
шої половини XVII ст., у якому розвивалися жанри настінного розпису,
іконопису, різьблення, графіки та портрета.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Виконання завдань підручника .

Заповнення таблиці «Розвиток українського мистецтва в першій по-
ловині XVII ст.».

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Запропонувати учням написати сторінку' до козацького літопису «Ман-
друючи Україною першої половини XVII ст.».

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати матеріал підручника (§ 15) та виконати завдання до
нього. 2. Підготуватися до уроку узагальнення знань за розділом II.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.