Міні-конспект уроку «Календарний та історичний час» (пропедевтичний курс «Вступ до історії», 5 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії в 5 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника пропедевтичного курсу «Вступ до історії» для 5 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Охредько О. Е., 2018

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 2. Календарний та історичний час

Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про календарний час; створи-
ти умови для розуміння поняття «історичний час»; визначати особли-
вості Юліанського та Григоріанського календарів; розглянути поняття
«хронологія»; охарактеризувати систему літочислення, яка існує в Укра-
їні; пояснити, як ведеться облік часу в історії; висловлювати власну
думку щодо змін часу.

Обладнання: підручник.

Тип уроку: комбінований.

Поняття та назви: дата, час, історичний простір, історичний час, хроно-
логія, календар, Юліанський календар, Григоріанський календар, сто-
ліття, ера, наша ера, до нашої ери, арабські та римські цифри.

Основні дати та події:

Історичні постаті: Гай Юлій Цезар, Римський Папа Григорій XIII.

Очікувані результати: учні та учениці навчаться: застосовувати та пояс-
нювати на прикладах поняття й терміни; характеризувати систему лі-
точислення, яка існує в Україні; визначати особливості Юліанського та
Григоріанського календарів; порівнювати різні системи літочислення
та висловлювати власну думку щодо змін часу.

Хід уроку

  1. ВСТУПНЕ СЛОВО.

Пояснити назву першої теми «Відлік часу в історії», ознайоми-
ти учнів з кількістю годин, відведених на її вивчення, формою про-
ведення тематичного оцінювання тощо.

  1. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Організувати роботу за одним із варіантів*.

  1. Перевірка виконання завдань підручника (§1).

  2. Опитування.

  3. Виконання тестових завдань.

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Бесіда з учнями на тему літочислення.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

►► Вивчення нового матеріалу за планом

  1. Історичний час,

  2. Календар.

  3. Літочислення.

Розглянути поняття «історичний час».

Охарактеризувати систему літочислення та різні види календарів.

Обсудити Григоріанський та Юліанські календарі, зодіакаль-
ний календар.

Пояснити систему літочислення, засновану на погляді, що ви-
користовує як відправну точку народження Ісуса Христа.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Виконання завдань підручника:

  2. Робота з календарями.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типо-
вих помилках.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Опрацювати матеріал підручника (§1).

  2. Виконати завдання підручника:

  3. Творче завдання: створити календар, який бере відлік від да-
    ти вашого народження.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.