Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок №11. Історичні джерела та їх різновиди
Мета уроку: сформувати в учнів початкове уявлення про історичні дже-
рела; створити умови для розуміння того, звідки історики дізнаються
про минуле; ознайомити з основними видами історичних джерел; по-
яснити, як працювати з історичними джерелами; характеризувати різ-
новиди історичних джерел та розвивати вміння працювати з історич-
ними джерелами.
Обладнання: підручник.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Поняття та назви: історичні джерела, археологія, речові джерела, писем-
ні джерела, палеографія, міф, легенда, усні джерела, етнографічні дже-
рела, візуальні джерела, ієрогліфічне письмо, абеткове письмо.
Основні дати та події: ...
Історичні постаті: ._. ......
Очікувані результати: учні та учениці навчаться: застосовувати та пояс-
нювати на прикладах поняття й терміни; знати, що таке історичні дже-
рела; пояснювати, як працювати з історичними джерелами; характе-
ризувати різновиди історичних джерел, розвивати вміння працювати
з історичними джерелами.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Пояснити назву теми 3 «Джерела до вивчення історії», оголо-
сити кількість годин, відведених на її вивчення, ознайомити з фор-
мою проведення тематичного оцінювання, тошо.
ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
►► Вивчення нового матеріалу за планом
Що таке історичні джерела?
Речові джерела.
Писемні джерела.
Усні джерела.
Візуальні джерела.
Розповісти учням та ученицям про історичні джерела, зупинив-
шись на їх класифікації.
Ознайомити учнів та учениць з речовими джерелами, акценту-
вавши увагу на археології.
Показати, що таке писемні джерела, згадавши про палеогра-
фію.
Охарактеризувати усні та етнографічні джерела.
Обговорити види візуальних джерел — кіно та фотодокументи.
ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Виконання завдань підручника: . ;
Опитування.
Робота з історичними джерелами.
ПІДСУМКИ УРОКУ
Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типо-
вих помилках.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати матеріал підручника (§6).
Виконати завдання підручника:
Творче завдання: відшукати одне з історичних джерел та під-
готувати розповідь про нього.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»