Міні-конспект уроку «Франція» (Всесвітня історія, 9 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до кожного уроку всесвітньої історії в 9 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу всесвітньої історії для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі всесвітньої історії для 9 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Охредько О. Е., 2017

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 19. Франція

Мета: сформувати в учнів уявлення про Францію наприкінці XIX ст.; аналізува-
ти причини та наслідки франко-німецької війни; розглянути причини, пере-
біг та наслідки Паризької комуни, становлення Третьої республіки й політич-
ні кризи 80—90-х рр. XIX ст.; охарактеризувати життя та діяльність А. Тьєра;
порівняти Другу імперію та Третю республіку; розвивати в учнів уміння оці-
нювати колоніальну імперію Франції; висловлювати власну думку щодо по-
літичних криз у державі.

Обладнання: підручник, карти світу, Франції.

Тип уроку: комбінований.

Поняття та назви: «Емська депеша», Паризька комуна, Третя республіка, Панам-
ська криза, справа Дрейфуса.

Основні дати та події: 1870—1871 рр. — франко-німецька війна (франко-прус-
ська війна), 18 березня — 28 травня 1871 р. — Паризька комуна, 1888—
1892 рр. — Панамська криза.

Історичні постаті: Наполеон III, А. Тьєр, А. Дрейфус, Ж. Клемансо.

Очікувані результати: учні навчаться: показувати на карті територію Франції,
події франко-німецької війни, колоніальну імперію Франції; тлумачити, спів-
відносити та застосовувати поняття й терміни; характеризувати життя та ді-
яльність А. Тьєра; аналізувати франко-німецької війни; визначати причини,
перебіг та наслідки Паризької комуни, становлення Третьої республіки й по-
літичні кризи 80—90-х рр. XIX ст.; давати оцінку колоніальній імперії Фран-
ції; висловлювати власне судження.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

Пояснити тему уроку, його план, мету, завдання, форми роботи.

  1. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Перевірка виконання завдань підручника. 2. Опитування. 3. Вико-
нання тестових завдань.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Поставити перед класом проблемне запитання.

Вивчення нового матеріалу за планом

1. Франко-німецька (франко-прусська) війна. 2. Повалення Другої ім-
перії. Франкфуртський мир. 3. Паризька комуна. 4. Становлення Третьої
республіки. Політичні кризи. 5. Особливості економічного розвитку. 6. Ко-
лоніальна та зовнішня політика.

Розглянути причини та перебіг бойових дій франко-прусської війни.

Обговорити події, які призвели до повалення Другої імперії та підпи-
сання Франкфуртського миру.

Роз'яснити причини виникнення Паризької комуни, акцентувавши
увагу на діяльності Комуни та наслідках її існування.

Охарактеризувати становлення та перші кроки Третьої республіки,
приділивши увагу політичним кризам того часу.

Пояснити особливості економічного розвитку Франції.

Розглянути політику Франції наприкінці XIX — на початку ХХ ст.,
яка спричинила формування колоніальної імперії та вступ Франції до вій-
ськово-політичного блоку Антанта.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдань підручника. 2. Робота з візуальними джерела-
ми (ілюстрації підручника). 3. Робота з історичною картою.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових по-
милках. Підсумовуючи урок, повернутися до проблемного запитання.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацюйте матеріал § 16. 2. Виконайте завдання підручника. 3. На-
пишіть твір за темою «На барикадах Паризької комуни». 4. Порівняйте
Панамську кризу із сучасними світовими аферами.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Малюк у світі економіки та фінансів»
Часнікова Олена Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.