Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок №18. Економічна ситуація в УРСР
Мета: сформувати в учнів та учениць уявлення про економіку УРСР періоду «за-
стою»; створити умови для розуміння причин проведення «косигінської рефор-
ми»; проаналізувати розвиток промисловості; визначати особливості розвитку
сільського господарства; розглянути систему командно-адміністративного управ-
ління; охарактеризувати причини кризових явищ в економіці; порівнювати роз-
виток економіки до реформи 1965 р. та після, висловлювати власну думку
щодо можливості економічних перетворень у межах СРСР.
Обладнання: підручник, атлас, карти світу, Європи, України.
Тип уроку: комбінований.
Поняття та назви: командно-адміністративне управління, «косигінська реформа».
Основні дати та події: 1965 р. — початок економічної реформи.
Історичні постаті: О. Ліберман, О. Косигін.
Очікувані результати: учні та учениці навчаться: називати дати, пов'язані з те-
мою уроку; показувати на карті економічні райони УРСР; застосовувати та по-
яснювати на прикладах поняття й терміни; характеризувати причини кризових
явищ в економіці; аналізувати розвиток промисловості; порівнювати розвиток
економіки до реформи 1965 р. та після неї, висловлювати власну думку що-
до можливості економічних перетворень у межах СРСР.
Компетентності
Ключові: спілкування державною (і рідною в разі відмінності) мовами (твори-
ти українською мовою (усно і письмово) тексти історичного та соціально-
го змісту); основні компетентності у природничих науках і технологіях (по-
яснювати та оцінювати вплив природного середовища на життя людини
в окремі історичні періоди); соціальна та громадянська компетентності (ухва-
лювати зважені рішення, використовуючи знання з історії та інших соці-
альних дисциплін).
Предметні: хронологічна (розглядати суспільні явища в розвитку та конкрет-
но-історичних умовах певного часу); інформаційна (критично аналізува-
ти, порівнювати та оцінювати історичні джерела, виявляти тенденційну
інформацію й пояснювати її необ'єктивність); просторова (співвідносити
розвиток історичних явищ і процесів з географічним положенням країн
та природними умовами); логічна (розглянути вплив ідеології на еконо-
міку в СРСР, у тому числі в УРСР); аксіологічна (оцінити наслідки періо-
ду «застою»).
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ВСТУПНЕ СЛОВО
Учитель(-ка) пояснює тему уроку, його план, мету та завдання, форми
роботи.
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Перевірка виконання завдань підручника. 2. Опитування. 3. Вико-
нання тестових завдань.
ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
►► Вивчення нового матеріалу за планом
1. Перші рішення нових керівників країни з економічних питань. 2. Еко-
номічна реформа в промисловості. 3. Наростання кризових явищ у про-
мисловості. 4. Сільське господарство.
Обсудити причини проведення економічних реформ в УРСР.
Розглянути зміни, які відбулися в процесі економічної реформи.
Охарактеризувати розвиток сільського господарства.
Пояснити причини наростання кризових явищ в економіці.
Обговорити сутність командно-адміністративної системи.
Показати наслідки періоду «застою».
ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Виконання завдань підручника ( ). 2. Робота з візуальними
джерелами (ілюстрації підручника). 3. Робота з картою атласу.
ПІДСУМКИ УРОКУ
Учитель(-ка) вибірково перевіряє виконання завдання, зупиняється на
типових помилках.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати матеріал підручника (§12) та виконати завдання до ньо-
го ( ).
Творче завдання: опитати людей похилого віку щодо «косигінських ре-
форм».
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»