Міні-конспект уроку «Джерела, які зберігають пам’ять про історію княжої Русі-України» (пропедевтичний курс «Вступ до історії», 5 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії в 5 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника пропедевтичного курсу «Вступ до історії» для 5 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Охредько О. Е., 2018

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 16. Джерела, які зберігають пам’ять
про історію княжої Русі-України

Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про основні етапи розвитку
княжої Русі-України; створити умови для розуміння, як пам'ять про ті
часи зберіглася в пам'ятках історії; визначати особливості розвитку
Київської держави; розглянути перші спогади про Україну; охаракте-
ризувати київських князів; пояснити, які пам'ятки історії доносять до
сучасників інформацію про минуле, висловлювати власну думку щодо
значення Київської держави.

Обладнання: підручник.

Тип уроку: комбінований.

Поняття та назви: поляни, Русь, Куявія, Руська земля, Рюриковичі, хоза-
ри, печеніги, «Змійові вали», Галицько-Волинська держава.

Основні дати та події: кінець V ст. — заснування міста Київ, 882 р. —
убивство Аскольда Олегом, 988 р. — хрещення Русі, 1187 р. — пер-
ша згадка про Україну, 1253 р. — коронація Данила.

Історичні постаті: Кий, Аскольд, Олег, Ігор, Ольга, Святослав, Володимир,
Ярослав, Роман Мстиславович, Данило Галицький.

Очікувані результати: учні та учениці навчаться: застосовувати та пояс-
нювати на прикладах поняття й терміни; характеризувати київських
князів; пояснювати, які пам'ятки історії доносять до сучасників інфор-
мацію про минуле, висловлювати власну думку щодо значення Київ-
ської держави.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

Пояснити тему уроку, його план, мету та завдання, форми ро-
боти.

  1. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

  1. Перевірка виконання завдань підручника (§9).

  2. Опитування.

  3. Виконання тестових завдань.

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Бесіда з учнями на тему Київської держави.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

►► Вивчення нового матеріалу за планом

  1. Перші київські князі.

  2. Династія Рюриковичів.

  3. Галицькі князі.

Розповісти про виникнення перших державних утворень та пер-
ших київських князів.

Розглянути представників династії Рюриковичів на київському
престолі та збереження інформації про їх правління.

Охарактеризувати галицьких князів та наступність Галицько-
го князівства в історії України.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Виконання завдань підручника: _

  2. Робота з персоналіями.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типо-
вих помилках.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Опрацювати матеріал підручника (§10).

  2. Виконати завдання підручника:

  3. Творче завдання: скласти хронологічну таблицю правління
    київських князів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток ключових компетентностей педагога Нової української школи в умовах безперервної освіти»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.