Міні-конспект уроку «Де зберігаються історичні пам'ятки?» (пропедевтичний курс «Вступ до історії», 5 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії в 5 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника пропедевтичного курсу «Вступ до історії» для 5 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Охредько О. Е., 2018

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 13. Де зберігаються історичні пам'ятки?

Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про місця зберігання історич-
них пам'яток; створити умови для розуміння, навіщо зберігати істо-
ричні пам'ятки; визначати особливості різних місць для зберігання іс-
торичних пам'яток; розглянути конкретні місця зберігання історичних
пам'яток в Україні; охарактеризувати методи і форми роботи місць збе-
рігання історичних пам'яток; пояснити причини фінансування держа-
вою місць зберігання історичних пам'яток, висловлювати власну дум-
ку щодо необхідності збереження історичних пам'яток.

Обладнання: підручник.

Тип уроку: комбінований.

Поняття та назви: музей, експонат, експозиція, Національний музей істо-
рії України, архів, реставрація, бібліотека.

Основні дати та події: 1810 р. — відкриття першого музею старожитнос-
тей у Феодосії.

Історичні постаті:

Очікувані результати: учні та учениці навчаться: застосовувати та пояс-
нювати на прикладах поняття й терміни; характеризувати методи
і форми роботи місць зберігання історичних пам'яток; пояснювати при-
чини фінансування державою місць зберігання історичних пам'яток,
висловлювати власну думку щодо необхідності збереження історич-
них пам'яток.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

Пояснити тему уроку, його план, мету та завдання, форми ро-
боти.

  1. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ-

  1. 'Перевірка виконання завдань підручника (§ 7).

  2. Опитування.

  3. Виконання тестових завдань.

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Бесіда з учнями на тему історичних джерел.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

►► Вивчення нового матеріалу за планом

  1. Музеї.

  2. Архіви.

  3. Бібліотеки.

Розповісти про музеї, як одне з основних місць зберігання іс-
торичних пам’яток, акцентувавши увагу на Національному музеї
історії Україні.

Обговорити, що може бути історичними джерелами з історії
первісного суспільства.

Охарактеризувати місця для зберігання писемних історичних
джерел — архіви.

Розглянути бібліотеки як одне з місць зберігання історичних
джерел.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Виконання завдань підручника: ... .'.

  2. Робота з історичними джерелами

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типо-
вих помилках.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Опрацювати матеріал підручника (§8).

  2. Виконати завдання підручника:

  3. Творче завдання: записати місця зберігання історичних дже-
    рел, які існують у вашому місті/селищі/селі.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.