і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Мігель де Сервантес

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №MZ503291
За публікацію цієї методичної розробки Дорох Галина Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №MZ503291
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Якщо нужда змушує його писати, то дай Боже, щоб він ніколи не жив у достатку, тому що своїми творами він, залишаючись бідним, збагачує весь світ.

Слайд № 2

Припускають, що народився Мігель де Сервантес 29 вересня 1547 у місті Алькала-де-Енарес, в день Архангела Михайла, але перевіреним фактом залишається лише дата його хрещення 9 жовтня 1547 в церкві Святої Марії Великої. Його батько, ідальго Родріго де Сервантес, був скромним хірургом. Мати, донья Леонор де Кортіна - дочка бідного дворянина. Мігель був четвертою дитиною в багатодітній родині.

Слайд № 3

Слайд № 4

Десятирічного Мігеля віддали до колегії єзуїтів міста Вальядолід, де він вчився у «граматичних і гуманітарних класах» . У 1561 році сім’я переїхала до Мадриду, Мігель ходив до міської школи і відвідував приватні уроки професора Хуана Лопеса де Ойос – відомого іспанського педагога.

Слайд № 5

Під впливом свого вчителя Сервантес починає писати вірші, частина з яких була опублікована в збірці на смерть королеви Ізабелли. Цю збірку упорядкував сам Ойос, який у передмові називає Мігеля “своїм улюбленим і дорогим учнем”. Коли збірка вийшла із друку у 1569 році, Сервантеса вже не було в Іспанії . Сподіваючись поправити фінансові справи, він іде на військову службу. Ізабелла Валуа

Слайд № 6

Служба Мігеля Сервантеса у монсеньйора Джуліо Аквавіви-і-Арагона, надзвичайного посла папи Пія V, та п’ять років, проведених ним у складі іспанських військ в Італії, дали йому змогу відвідати найбільші міста Італії – Рим, Мілан, Болонью, Венецію, Палермо –ознайомитися з італійською культурою та літературою.

Слайд № 7

Сервантесу довелося взяти участь у війні з Туреччиною, зокрема у морській битві біля бухти Лепанто (1571), де він отримав дві вогнепальні рани у груди, і одну в ліву руку, яку паралізувало до кінця життя. У 1575 році Сервантес залишає військову службу і на галері «Сонце» відпливає до Іспанії з рекомендаційними листами на ім’я короля Філіппа ІІ. Ці листи відкривали можливості для кар’єри на батьківщині. Однак недалеко від Марселя корабель захопили алжирські пірати.

Слайд № 8

Мігель Сервантес разом зі своїм братом Родріго потрапляє до турецького полону. Рекомендаційні листи переконали піратів, що вони можуть отримати добрий викуп. Почалися довгі п’ять років рабства. І лише у 1580 році йому вдалось визволитись з полону. Сервантес робить чотири безуспішні спроби втечі. Сервантеса було викуплено за 500 ескудо, і він нарешті зміг повернутись до Іспанії.

Слайд № 9

У 1581 році Сервантес переїздить до Португалії, щоб розрахуватись за борги, які були пов'язані з його викупом і до кінця року повертається в Мадрид. Він звертається до свого багатого життєвого досвіду і пише близько 30 п’єс, серед яких «Морська битва» і «Алжирські звичаї». У цей період Сервантес видає роман “Галатея”.

Слайд № 10

У 1584 році 37-річний Сервантес одружився з Каталіною де Паласіос, якій на той час було 19 років. Вона була дочкою землевласника. Батьки подарували їй земельну ділянку, а родич Каталіни ідальго Дон Алонсо Кіхада де Саласар - половину будинку в селищі Ескивіас, де вона жила із своїм чоловіком.

Слайд № 11

Вулиця Алонсо Кіхано Вхід до музею Сервантеса

Слайд № 12

Бібліотека Алонсо Кіхано Кабінет і спальня Сервантеса Лицарська зброя. “Шолом Мамбріна” Мамбрін — герой лицарських поем, мавританський цар, у якого був золотий шолом, що рятував від поранень.

Слайд № 13

У цьому місті Сервантес прожив 15 років. 1587 року він отримав посаду королівського комісара постачання провіанту, яка не принесла щастя поету, а додала безліч проблем, пов'язаних з його новими обов'язками. Сервантеса неодноразово звинувачують в різноманітних правопорушеннях і відправляють до в’язниці. Найдовше, майже півроку, йому довелося сидіти в королівській в’язниці Севільї .

Слайд № 14

Величезна кількість вільного часу, яка вперше за багато років з’явилася у письменника, повертає його до творчості . Саме у Севільській в’язниці 50-річний Сервантес написав перші розділи безсмертного роману «Премудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі», перша книга якого вийшла у 1605 році.

Слайд № 15

У 1607 році, після суду, через фінансові проблеми Сервантес переїздить в Мадрид, де залишиться працювати до самої смерті. Він з головою занурюється в літературну роботу, пише багато новел, поем та драматичних творів. А 1615 року була опублікована друга частина «Дон Кіхота».

Слайд № 16

22 квітня 1616 Мігеля де Сервантес Сааведра не стало. За декілька днів до смерті він йде в монахи та помирає у злиднях. Могила його залишалася загубленою: на гробниці не було навіть надпису. Останки письменника виявили тільки в березні 2015 року в одному із склепів монастиря де лас Тринітаріас. У червні 2015 р. вони були перепоховані.

Слайд № 17

Відбуваючи ув’язнення, Сервантес якось поглянув у дзеркало, яке висіло в кутку камери. Ще недавно золотилася його борідка і вуса, а тепер відбиток у дзеркалі був жахливий і жалюгідний. Майже підсвідомо Сервантес почав робити замальовки побаченого. Потім домалював коня – вийшов убогий кінський скелет. Таким був початок народження роману «Дон Кіхот».

Слайд № 18

Пародія — комічне або сатиричне наслідування іншого художнього твору. Жанр Пародія на лицарські романи Авантюрний роман Філософський роман Побутовий роман Роман “великої дороги”

Слайд № 19

Висміяти лицарські романи, захоплення якими в сучасній письменнику Іспанії стало справжнім суспільним лихом, бо відволікало людей від проблем реального життя. Роман складається з двох частин. Частина перша надрукована в 1605 р., частина друга — в 1615 році. Подорож Дон Кіхота зі своїм зброєносцем Санчо Пансою шляхами Іспанії з метою захисту бідних і знедолених.

Слайд № 20

Санчо Панса– простий селянин, «зброєносець» Дон Кіхота, який вирушив з ним на пошуки пригод. Дульсінея Тобоська – дівчина із сусіднього села, яку Дон Кіхот обрав об’єктом свого кохання. Кількість персонажів — 660 Дон Кіхот - Алонсо Кіхано ─ незаможний дворянин, що прочитав багато лицарських романів. Ці романи так ввійшли в його фантазію, що Кіхано став переконаний, що він мандрівний лицар. Головні герої

Слайд № 21

Є.Волощук., О.Слободянюк. Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Київ “Генеза” 2016. Ст. 189-207 Ніна Міляновська. Зарубіжна література 8 клас Посібник-хрестоматія. Тернопіль. Підручники і посібники.2006 ст.210-216 Химинець А.А. http://svitliteraturu.com/load/ dopomoga_uchnju_iz_zar_lit/8_klas/m_de_servantes_don_kikhot_anketa_tvoru_dopomoga_uchnju/17-1-0-632 http://dovidka.biz.ua/don-kihot-analiz/ https://www.factday.net/5-21-mihel-de-servantes-khronolohichna-tablytsya.html https://yandex.ua/images/search?text=Сервантес%20Дон%20Кіхот

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
8 клас. Зарубіжна література. Презентація до уроку
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Зарубіжна література
 • Клас
  8 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  178
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  MZ503291
 • Вподобань
  0
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №MZ503291
За публікацію цієї методичної розробки Дорох Галина Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №MZ503291
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти