і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Міфологія Єгипту

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №TE962909
За публікацію цієї методичної розробки Дорох Галина Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №TE962909
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Монастир Святої Катерини Мечеть Мухаммеда в Каїрі Єгипет Столиця – Каїр

Слайд № 3

Води Червоного моря Оазис в пустелі Біла пустеля Великий сфінкс Піраміди Гізи (Їм більше 4600 років

Слайд № 4

Пантеон єгипетських богів Пантеон – храм, присвячений всім або багатьом богам у стародавніх греків і римлян.

Слайд № 5

Презентація Дорох Г.В. – вчителя ЗШ І-ІІІ ст. №20 м. Вінниці Ра-Амон бог Сонця Осіріс – бог підземного царства Ісіда –богиня родючості Сет – бог пустелі Нефтида – володарка дому Гор – покровитель влади фараона Тот – бог мудрості і знань Анубіс – бог бальзамування Шу – бог повітря Тефнут – богиня вологи Геб – бог Землі Нут – богиня Неба

Слайд № 6

Ра – цар богів, бог Сонця, який сотворив усе суще. Його часто об’єднують з Амоном, іншим богом Сонця, якому спочатку поклонялися тільки у Фівах, а пізніше вшановували у всьому Єгипті. Цей об’єднаний бог одержав ім’я Амон-Ра.

Слайд № 7

Уранці, з'являючись на сході, бог Сонця сідає в свій денний човен. Протягом 12 годин він пливе над землею по небесному Нілу. Увечері припливає на захід. Там Ра сідає в свій нічний човен. Його нічна подорож по підземному Нілу також триває 12 годин.

Слайд № 8

Апоп — величезний змій підземного царства. Щоночі він намагається проковтнути Сонце, щоб не дати йому повернутися в цей світ. Згідно з міфом, Апоп зупиняє плавання нічного човна Ра, випиваючи всю воду підземного Нілу.

Слайд № 9

Царюючи багато років, Ра постарів. Дізнавшись, що смертні замислили проти нього щось лихе, він звернувся до богів, які порадили йому послати людям як кару Око Ра, що спалює своїм вогнем ворогів бога Сонця і людей.

Слайд № 10

Око Ра буде переслідувати людей, які віддалилися в пустелю. Щоб швидше їх знищити, Хатор перетворюється на богиню-левицю Сехмет. Вона пожирає всіх єгиптян, які зустрічаються на її шляху, потім повертається до Ра. Але їй подобався смак крові, тож вона хоче продовжити свій кривавий бенкет!

Слайд № 11

  Удосвіта Сехмет збирається продовжити винищення людей. Вона п'яніє, засинає і забуває про помсту. Це рятує людей від знищення. Ра не хоче повністю знищувати рід людський. Він бере 7 тисяч глеків ячмінного пива і додає в нього червону вохру. Пиво стає червоним і нагадує кров. Вночі його виливають на землю.

Слайд № 12

Бог-Сонце переміг, але люди більше не цікавлять його. Він просить Нут обернутися на корову, посадити його на спину і перевезти на небо. Своїм заступником на землі він проголошує Геба.

Слайд № 13

Перша божественна пара - бог Шу  і богиня Тефнут.  Шу уособлює  простір, що розділяє небо і землю. Тефнут - жіноче доповнення Шу. Вони народили бога Геба  і богиню Нут.

Слайд № 14

Коли вони посварилися, Ра наказав відокремити їх. Так виникли земля й небо. Геб - це бог Землі, Нут - богиня Неба Богиню Нут зображали в образі жінки, яка тягнеться над усім горизонтом і торкається землі тільки кінчиками ніг і рук. Дуже часто під нею лежить Геб, що втілює землю.

Слайд № 15

Сет  — божество пустелі і уособлення зла. Він убив свого брата Осіріса, щоб відібрати у нього земний престол. Сет супроводжує Ра, перемагає змія Апопа.

Слайд № 16

У стародавні часи Осіріс був царем Єгипту, але владолюбний брат Сет убив його. Завдяки вірній дружині Ісіді та богу мертвих Анубісу Осіріс відроджується: правда, відтепер він живе у загробному світі і не може повернутися на землю.

Слайд № 17

Кожен померлий представ перед богом-суддею загробного світу Осірісом. Боги клали на одну шальку терезів душу покійного, а на другу — перо.

Слайд № 18

Бог Анубіс вважається богом-покровителем померлих та богом бальзамування. Його зображували у вигляді людини з головою шакала або собаки.  Саме він допоміг воскресити Осіріса, перетворивши тіло померлого в мумію.

Слайд № 19

З тіла виймали всі нутрощі, крім серця. Занурювали їх і тіло на кілька тижнів в особливу сіль. Потім нутрощі поміщали, в порожнини тіла, заповнювали піском або тирсою, а тіло натирали оліями, смолою і сповивали лляними бинтами, просоченими бальзамічними речовинами. Рот мумії залишали відкритим, щоб у неї можна було вдихнути життя.

Слайд № 20

Це Гор, якого зображають з головою сокола. Він з допомогою матері Ісіди зібрав розкидані кусочки свого батька Осіріса, а потім у вирішальному двобої переміг злого Сета та воскресив Осіріса у життя. Правда Осірісу чомусь більше сподобалось бути в світі померлих, ніж живих .

Слайд № 21

Тот – бог мудрості та знань. Він винайшов лічбу і писемність. Тот записує всі рішення богів, зокрема результати загробного суду Осіріса. Тота зазвичай зображають з головою ібіса і палеткою писця. Крім того Тот – бог Місяця.

Слайд № 22

Міф про те, як Тефнут покинула Єгипет

Слайд № 23

Чому Тефнут образилась на батька Ра і, покинувши Єгипет, утекла в Нубію?

Слайд № 24

Чому вона перетворилася саме на левицю ? Чим це обернулося для Єгипту?

Слайд № 25

Чому Ра захотів повернути Тефнут? Що він втратив за її відсутності? Кому він доручив це зробити?

Слайд № 26

Хто вмовив Тефнут повернутися до Єгипту? Які зміни відбулися після повернення богині в Єгипет?

Слайд № 27

Будь-які сварки, ненависть, заздрощі чи в родині, чи між державами призводять до тяжких, навіть катастрофічних, наслідків. Відсутність миру і спокою несе зло, руйнацію, смерть. Що є необхідним для життя будь-якого народу на Землі? У чому вічна мудрість міфу про суперечку Ра і Тефнут, який його повчальний зміст?

Слайд № 28

Підсумуємо вивчене Яких єгипетських богів ви запам’ятали? Хто із богів справив на вас найбільше враження? А чому єгипетських богів зображають у вигляді тварин? Чим сьогодні на уроці ви збагатили свої знання? Що нового дізналися?

Слайд № 29

Ст.21-22 прочитати. Ст. 22-23 завдання 1-2. Прочитати давньогрецькі міфи: “Нарцис”, “Деметра і Персефона”.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
6 клас Зарубіжна література Презентація до уроку
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Зарубіжна література
 • Клас
  6 Клас
 • Переглядів
  293
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  7
 • Номер матеріала
  TE962909
 • Вподобань
  2
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти