Методика навчання дітей лазіння. Аналіз розділу «Лазіння» в програмах «Малятко», «Дитина».

Опис документу:
Лазіння належить до типу циклічних життєво важливих рухів. У дошк. віці використовуються наступні види лазіння, підлізання, пере лазіння, проповзання рачки по горизонтальній, похилій, вертикальній площині. Як відомо першим видом самостійного руху в ранньому дитинстві є повзання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Методика навчання дітей лазіння. Аналіз розділу «Лазіння» в програмах «Малятко», «Дитина».

Лазіння належить до типу циклічних життєво важливих рухів. У дошк. віці використовуються наступні види лазіння, підлізання, пере лазіння, проповзання рачки по горизонтальній, похилій, вертикальній площині. Як відомо першим видом самостійного руху в ранньому дитинстві є повзання. Повзання втягує в активну роботу велику кількість м’язів зміцненню їх і сприяє вихованню постави завдяки опорі на всі кінцівки зменшуючи цим тиск на хребет. Спочатку діти плазують на животі, а потім рачки, опираючись на долоні й коліна. Поступово дорослий ускладнює вправи – вводить повзання по дошці при горизонтальному й похилому її положенні, потім по колоді. Діти молодших груп вправляються в прорізанні під ворітця, стілець, шнур, переповзанні через колоду, ослони. З метою випрямлення хребта після цих вправ дітям пропонується підкинути й піймати м’яч, підняти високо прапорець і т. д. Коли дитина робить досить самостійно, їй дають вправи в лазанні по вертикальній гімнастичній стінці висотою 1 м (починаючи з 2 роки 6 місяців)

«Дитина» - У ІІмол. групі підлізати під мотузку з положення мавпочки, проповзати між розставленими предметами, навколо них та по прямій на відстань до 5 м., повзати по гімнастичній лаві в упорі, стоячи на колінах, лазити по похилій драбині.

Сер. гр лазити по гімн стінці, парканчику, похилій драбині (висотою до 2 м), переходити з одного прольоту гімн. стінки на інший приставним кроком вліво і вправо.

Ст група – Лазити по гімнастичній драбині, перелізати приставним кроком з одного прольоту драбини до другого, підлізати в обруч грудьми вперед, лівим та правим боком, Лазити по канату довільним способом.

«Малятко» І молодша група – лазити по похилій драбинці , гімнатичній стінці в гору ( 1,5-8 метрів) та опускатись зручним для дітей способом.

ІІ молодша група – лазити по похилій драбинці не пропускаючи щаблі, лазити приставним кроком по гімнастичній стінці, парканчику висота до 1,5 метра.

Середня група – лазити по гімнастичній стінці, парканчику, похилій драбинці (заввишки до 2 метрів) приставним та однойменним способом.

Переходити з одного прольоту на інший приставним кроком уліво і у право.

Старша група – лазити по похилій драбинці в упорі стоячи. Перелізати з похилої дошки на гімнастичну стінку. Лазити по гімнастичній стінці однойменним способом, перелізати приставним кроком на інший. Лазіння по канату довільним способом .

Протипоказано дошкільникам висіння на руках воно викликає статичну напругу м’язів передчасне розтягнення суглобів і зв’язок, стомлює нервову систему.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.