Медіана, бісектриса, висота трикутника

Опис документу:
Тема : МЕДІАНА, БІСЕКТРИСА, ВИСОТА ТРИКУТНИКА. Мета :ДОМОГТИСЯ ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ: А) змісту понять «медіани», «бісектриси», «висоти»; Б) уявлення про положення висот у різних видах трикутника; СФОРМУВАТИ ВМІННЯ:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок геометрії в 7 класі

Медіана, бісектриса, висота трикутника

Тема : МЕДІАНА, БІСЕКТРИСА, ВИСОТА ТРИКУТНИКА.

Мета :ДОМОГТИСЯ ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ:

А) змісту понять «медіани», «бісектриси», «висоти»;

Б) уявлення про положення висот у різних видах трикутника;

СФОРМУВАТИ ВМІННЯ:

А) зображати медіани, бісектриси, висоти трикутника;

Б) розрізняти ці відрізки, виходячи з умови задачи;

ВЧИТИ СПОСТЕРІГАТИ ТА ПОРІВНЮВАТИ, ВИХОВУВАТИ ВМІННЯ ПРАЦЮВАТИ В КОЛЕКТИВІ, СТВОРЮВАТИ СИТУАЦІЮ УСПІХУ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ «Я МОЖУ», «У МЕНЕ ВСЕ ВИЙДЕ», ОХАЙНІСТЬ ПРИ ОФОРМЛЕНІ МАЛЮНКІВ, ТА ЗАПИСІВ.

ОБЛАДНАННЯ:

Хід уроку:

І Організаційний момент-учні працюють у групах.

ІІ Актуалізація опорних знань:

1) Кожна група отримує аркуш, де записані завдання.

І ГРУПА

Завдання 1Доведіть рівність данних трикутників.

P M

A R K T

За І ознакою За ІІ ознакою

рівності трикутників: рівності трикутників:

АР = = МТ

= КТ ے ے

ے = ے ے Tے=

Завдання 2

В

К М

P

A C

Чи будуть рівними трикутники? Якщо ВС = РМ, кут А дорівнює куту К, ВС = КМ.

ІІ ГРУПА

Завдання 1

К Р

N M O T

а) KN = PO, які ще елементи потрібно, щоб KNM = POT були рівними за ІІ ознакою рівності трикутників?

б) кут N дорівнює куту О, які ще елементи потрібно , щоб КNМ = РОТ за І ознакою рівності трикутників?

Завдання 2

F K

T A B M

Чи будуть рівними трикутники ? Якщо FA = BM, кут F дорівнює куту R, кут T дорівнює куту B.

ІІІ ГРУПА

P O

M

K T

D

а) кут М дорівнює куту D, які ще потрібні елементи, щоб трикутники були рівними.

б) кут О дорівнює куту Т, рівність,яких елементів треба взяти, щоб трикутникибули рівними за іншою ознакою рівності трикутників?

А С

T М B О

Чи будуть рівними трикутники, якщо АТ = ВС, ТМ = СО, кут М дорівнює куту О?

Після виконання завдань І група перевіряє виконання завдань ІІ групи, ІІ група – ІІІ групи, ІІІ група – І групи.

2) Сформулюйте означення бісектриси кута.( Відповідь учнів.)

слайд 1

AM- бісектриса кута ВAС, кут А =75˚Чому дорівнюють кути ВAM, СAM?

СЛАЙД 2

HC- бісектриса кута ВСA, кутВСН = 27˚. Чому дорівнює градусні міри кутів АСН і AСВ?

слайд 3

Чи буде NB бісектрисою кута N? Визначити на око.

4) Сформулюйте означення гострокутного, прямокутного, тупокутного трикутників.

ІІІ Вивчення нового матеріалу

Кожна група отримує аркуш, де записані завдання.

1) Означення медіани:

І група

А

а) Поділити сторону ВС навпіл, позначте отриману точку D.

б) З’єднайте точки A і D.

С

В

ІІ ГРУПА

K

а) Поділіть гіпотенузу навпіл, позначте отриману точку буквою М.

б) З’єднайте точки С і М.

C P

ІІІ ГРУПА

K

Р А

а) Поділити сторону КА навпіл. позначте отриману точку F.

б) З’єднайте точки Р і F.

Учитель:Отриманий відрізок називають медіаною. Закінчить речення: «Медіаною трикутника називається..».

Відповідь учнів.

Учитель: Чи перетинаються медіани трикутника в одній точці?

Учитель демонструє слайд 4

Розташування трьох медіан

І ГРУПА

В

Проведіть бісектрису кута A. Позначте її.

А С

ІІ ГРУПА

А

Проведіть бісектрису прямого кута. Позначте її.

С В

ІІІ ГРУПА

А

Р К

Проведіть бісектрису тупого кута. Позначте її.

УЧИТЕЛЬ: Закінчити речення: «Бісектрисою трикутниканазивається…

Відповідь учнів.

Учитель:Чи перетинаються бісектриси трикутника?

Учитель демонструє слайд 5

3 Означення висоти трикутника.

І ГРУПА

А

Проведіть перпендикуляр з вершини А на сторону ВС. Позначте його.

В С

ІІ ГРУПА

Проведіть перпендикуляр з прямого кута до гіпотенузи. Позначте його.

А

Проведіть перпендикуляр з прямого кута до гіпотенузи. Позначте його.

С В

ІІІ ГРУПА

А

Проведіть перпендикуляр з тупого кута на протилежну сторону . Позначте його.

Р К

УЧИТЕЛЬ: Отриманий відрізок називають висотою.

ПРОБЛЕМА:В прямокутному трикутнику де будуть дві інші висоти?

Учні ви двигають гіпотези.

Слайд 6

AT┴CB

CA┴AB

BA┴CA

Розташування трьох висот в тупокутному трикутнику. Слайд 7

ІV Відпрацювання навиків :

Завдання 1

P A

3

О В

3

К В F K

Кут РКО дорівнює 20˚, Чи буде ВК медіаною

Кут ОКВ дорівнює 20˚ ∆ FAК?.

Чи буде КО бісектрисою кута К?

Завдання 2

M

КА - медіана ∆ КМР,АМ = 10 см,

A то АР =… см? МР = ...см?

К P

Завдання 3

В

ВМ – висота ∆ АВС, який вид має

∆ АВМ ? ( без побудови )

А С

Завдання 4

М

Зробіть на малюнку необхідні позначки, щоб відрізок АВ був:

а)медіаною;

В б)бісектрисою;

в)висотою.

А К

V Підсумок уроку:

Інтерактивна технологія «Незакінчене речення»:

  • На сьогоднішньому уроку я дізнався …

  • Сьогодні найважливішим відкриттям для мене було…

  • На початку уроку я поставив перед собою мету. Ось як я її досягнув…

VI Домашне завдання: по підручнику Г П Бевз, В Г Бевз сторінки 76-77 вчити означення, виконати письмово № 261, 262, 265 – група А; № 272, 274, 278 – група Б.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Малюк у світі економіки та фінансів»
Часнікова Олена Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.