Матеріали до виступу на лекторії для батькі «РЕЦЕПТИ ТА ІНГРЕДІЄНТИ ВПЕВНЕНОЇ ПОВЕДІНКИ»

Опис документу:
Чому ця тема є актуальною для багатьох людей? Можна припустити, що ми свідомо чи несвідомо розуміємо, що впевнена людина більш соціально успішна, ніж невпевнена. Це розуміння народжується зі спостереження за оточуючими людьми, з книг, що описують лідерів, фільмів і в періоди особистого "нападу" впевненої поведінки

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

РЕЦЕПТи та НГРЕДІЄНТИ ВПЕВНЕНОЇ ПОВЕДІНКИ

Чому ця тема є актуальною для багатьох людей? Можна припустити, що ми свідомо чи несвідомо розуміємо, що впевнена людина більш соціально успішна, ніж невпевнена. Це розуміння народжується зі спостереження за оточуючими людьми, з книг, що описують лідерів, фільмів і в періоди особистого "нападу" впевненої поведінки.

Кількість соціальних призів, які отримують впевнені у собі люди, досить велика, давайте перерахуємо деякі з них:
 * У сфері контактів: легко знайомиться з незнайомими людьми, вступає в комунікацію і виходить з неї, готовий висловлювати свої почуття іншій людині, чітко розуміє свої психологічні кордони.

*В особистісній сфері: адаптивність, цілеспрямований рух до досягнення власних цілей, а не чужих (нав'язаних правилами і цінностями, прийнятими в суспільстві, батьківськими директивами), підвищений життєвий тонус (достатня кількість енергії), усвідомлення своїх можливостей та обмежень, при прийнятті рішень орієнтується на внутрішні (особисті) цінності, ідеали, цілі..

Агресія

 Для впевненої поведінки потрібна здорова агресія. Потрібне пробудження, визнання, що поточна життєва ситуація або відносини викликають дискомфорт. Необхідно визнати своє бажання розірвати звичний хід речей і справ. Мій друг Лев Романов (молодий письменник) на моє прохання написав, що він думає про агресію: 

Агресія - це назва не створенної музичної групи. Це прізвисько собаки і математички. Агресія - це майже "афект", але зі знаком плюс. 

Агресія як стиль життя. Синонім мужності і відповідальності перед собою за прийняте одного разу рішення. Негнучкість, недозвіл Всесвіту керувати собою. Агресія - це здоровий прилив тестостерону, дозовано викинутий у простір. Це - заява про себе і відстоювання права на місце під сонцем. Це - характеристика статі. 

Це - енергія, що змушує тебе переступати або вторгатися. По суті, це - синонім ентузіазму. Це трамплін з рішучості до дії. Напір, під яким лопається посудина твоїх сумнівів, і ти з болем ковтаєш повітря. Агресія - це прогресія. Стрімкий рух: вперед і вгору. Коли все можливо. І зруйнувати, і побудувати. Але тільки сьогодні.

Компетентність 

Мої перші трудові будні були пов'язані з муками. Мені доводилося дзвонити незнайомим людям. Мій язик заплітався, я червонів, бліднів, відкладав дзвінки, забував, саботував. Але день за днем, так як дзвонити все-таки потрібно було, за рахунок набуття досвіду та розвитку впевненості страх спочатку зменшився, а потім і зовсім зник, а впевненість зросла. З тих пір подзвонити незнайомій людині в урочний час для мене не складно. 

,. 

Психологічний кордонУ фантастичній повісті Еріка Френка Рассела "І не залишилося нікого" ​​наводиться прекрасна ілюстрація того, як ціла планета змогла протистояти загарбникам за допомогою одного принципу поведінки жителів. Цей принцип був такий: "Ні, і крапка". Право на відмову і готовність його прийняти - це те, що дозволяє відчути психологічні кордони, свої й іншої людини. 

Цінності 

Психолог, психіатр Віктор Франкл, який пережив концентраційний табір "Освенцим", повторював услід за Ніцше: "Той, хто знає, НАВІЩО жити, подолає майже будь-яке ЯК ". 

Цінності - це те, що дозволяє нам залишатися самими собою, що б не відбувалося навколо. У структурі зрілої особистості цінності визначають перспективні стратегічні життєві цілі та мотиви життєдіяльності. Останній яскравий приклад фантастичної упевненості в собі, у своїй справі - це Валерія Іллівна Новодворська, царство їй небесне. Вона протистояла натовпу, владі. Заявляла свою позицію всупереч всім. Її цінністю була свобода і щасливі люди навколо. Цій місії вона присвятила все своє життя. 

Коли людина усвідомлює свої цінності, їй просто бути впевненою. Доленосні рішення пропускаються через ціннісний фільтр, і тоді немає сумнівів - діяти чи ні. Ваш життєвий успіх і впевненість залежить від розуміння і узгодженості цінностей, цілей, мотивів. 

Підводячи підсумки зазначу що для розвитку впевненості в собі вам знадобиться: 

 • Здорова агресія - щоб діяти, або бажання жити; 

 • Час - щоб набути компетентність; 

 • "Крейда долі" - для проведення уявної лінії своїх кордонів; 

 • Усвідомлення своїх цінностей, потреб і мотивів - щоб задати агресії вектор руху; 

 • Приправити це емоційним інтелектом і креативністю - щоб рух до власних цілей був витонченим і граціозним. 


Складові скульптури впевненості : жіночий варіант


 • Постава. Чим рівніше ваша постава, тим молодшими і впевненішими ви виглядаєте для оточуючих.

 • Погляд. У художній літературі багато уваги приділяється тому, як людина дивиться. Наприклад: гострий, пронизливий, живий погляд; розумні очі; сумний погляд. Такі спостереження за співрозмовником ми часто використовуємо у спілкуванні з близькими і незнайомими людьми. Один з керівників пропонував відбирати персонал "за напруженням вольфрамової нитки в очах" - відмінна метафора. Психологи вважають, що самі очі не можуть "висловлювати' щось, швидше, сприймається і зчитується інформація комплексно - погляд, м'язи обличчя, куточки губ, зморшки.

 • Посмішка. Дуже важливий чинник, щоби привернути до себе увагу співрозмовника чи аудиторії, але вона не має жодного відношення до впевненої поведінки.

 • Розум. Оскільки має відношення до компетентності, про яку ми говорили вище, може вважатися важливим фактором. Однак давайте згадаємо прекрасний фільм "Форрест Гамп", де головний герой був розумово відсталою, але дуже впевненою у собі людиною. Тому коректніше включити в скульптуру - знання, вміння, навички та цінності.

 • Душа. Генеральний, а тому загальний і незрозумілий компонент скульптури, що потребує прояснення. Якщо ви пам'ятаєте, то психологія, є наукою про душу.

Складові скульптури впевненості : чоловічий варіант

 • Влада. Обов'язкова складова впевненої поведінки. Скільки є тривожних, недовірливих людей у владі? Зовні може здаватись, що влада дає впевненість, але в душі людини може бути різне. Можливо, така думка виникає через традиції чиношанування?

 • Спокій. Рідкісне явище, коли влада і спокій з'являються поруч. Наділений владою, зазвичай, сповнений тривоги, пов'язаної з намаганням її втримати.

 • Амбіції "ходіння навколо, круговий рух, честолюбство, марнославство". Вони мають незначне відношення до впевненої поведінки. Мова швидше йде про наявність внутрішніх мотивів досягнення цілей.

.

Отже, давайте подивимося, яку скульптуру впевненої поведінки пропонують провідні спеціалісти:

 • Цінності. Є основою духовного скелета особистості та визначають її поведінку.

 • Емоційний інтелект, зокрема розуміння мотивів своєї поведінки та поведінки інших людей.

 • Сила волі.

 • Рішучість.

Комунікативна компетентність.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
790 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.