До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
6
міс.
1
4
дн.
1
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Матеріали для історичного гуртка «ІСТОРІЯ ВИНАХОДІВ: Бетон»

Опис документу:
Бетон, скло і сталь. Згадуючи ці будівельні матеріали, зазвичай хочуть підкреслити ультрасучасний вигляд будівлі. Тим часом бетон почали використовувати як будівельний матеріал дуже давно. Ще в 550 році! © Чайка П.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ІСТОРІЯ БЕТОНУ

Бетон, скло і сталь. Згадуючи ці будівельні матеріали, зазвичай хочуть підкреслити ультрасучасний вигляд будівлі. Тим часом бетон почали використовувати як будівельний матеріал дуже давно. Ще в 550 році до нашої ери етруск Тарквіній Пріскус побудував з бетону знаменитий підземний каналізаційний канал в Римі, відомий під назвою «Клоака максима».

За іншими джерелами, бетон з’явився пізніше – у другому або третьому столітті до нашої ери, коли греки, а потім і римляни почали виготовляти бетон з вапняку, пуццолана (вулканічна порода, яку добували поблизу Неаполя), піску і води.

Однак найостанніші археологічні знахідки показали, що бетон з’явився вперше приблизно … 7600 років тому. У Сербії, в районі Лепенськи Вир виявили залишки бетонної підлоги хатин в самому нижньому з дев’яти культурних шарів. Підлоги зроблені з червоного мергелістого вапняку, мабуть, обпаленого, гравію, піску і води. Поверх цього «первісного бетону» укладали будівельний розчин. Вся конструкція перетворювалася в міцну плиту. У центральній хатині вона має розмір 7×5,5 метра і важить близько 60 тонн.

  • 21.08.2019
  • Всесвітня історія
  • 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас
  • Інші методичні матеріали
  • 39
  • 0
  • 4
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.