Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
PRO-акаунт на «Всеосвіті» як інструмент саморозвитку та професійної самореалізації
»
Взяти участь Всі події

Матеріал "Проводьте час і навчайтеся в Інтернеті разом з дітьми. Поради для батьків"

Інформатика

Для кого: Дорослі

15.04.2021

89

3

0

Опис документу:
Що гарантує безпеку дитини в інтернеті? Довірливе спілкування з батьками Не повинно бути таких тем, які дитина боялася б обговорювати з батьками й питань, які дитина посоромилася б поставити. Батьки — це головні експерти в її життєвих ситуаціях
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Що гарантує безпеку дитини в інтернеті?

Довірливе спілкування з батьками

Не повинно бути таких тем, які дитина боялася б обговорювати з батьками й питань, які дитина посоромилася б поставити. Батьки — це головні експерти в її життєвих ситуаціях

Врахування вікових особливостей дітей

Діти різного віку відрізняються інтересами, розуміннями навколишнього світу й реакцією на різні події. Дуже важливо з’ясувати, що цікаво дітям у Інтернеті в різному віці.


Сімейний контент

Зробіть мобільний Інтернет новим засобом сімейного спілкування. Під час спільного відвідування Інтернету Ви ненав’язливо можете розповідати дитині про культуру поводження в Мережі, звертати увагу на сховані погрози, аналізувати реакцію на негативну інформацію тощо.

Культура в Інтернеті

Віртуальний світ вимагає такого ж коректного поводження, як і реальний. Намагайтеся донести до дитини, що людині, яку скривдили в Інтернеті, так само боляче, якби це відбулося при особистій зустрічі.

Особистий простір

Поясніть, що в реальному житті дитина не пустить до своєї кімнати грати чужих, незнайомих людей, і не стане розповідати про себе стороннім дорослим, тож і в Мережі варто оберігати свій особистий простір. Для цього в інтерактивному спілкуванні варто використати псевдоніми-ніки — віртуальні імена та паролі.

Фільтрування та захист

Технології безпеки, що постійно з’являються, здатні не тільки захистити мобільний телефон і комп’ютер, а й уберегти дитину від безлічі помилок. Встановлюйте антивіруси та спам-фільтри.

Дорослий контент

Намагайтеся разом із дитиною, знайти коло корисних безпечних сайтів. Ніколи не відмовляйте в поясненні, якщо дитина звернулася до Вас із питанням на делікатну тему. Дитина повинна знати, що у Вас вона може отримати всі необхідні роз’яснення.

Кіберзлочинці та шахрайство в Мережі

Програйте і поговоріть із дитиною ситуації, коли хтось занадто нав’язливо цікавиться особистою інформацією. Вона повинна навчитися автоматично відповідати або виконувати певні дії. Наприклад — виходити із чату й обов’язково розповідати Вам про такі спроби. А Вам належить обов’язково повідомляти про інциденти адміністрації сайту, а в окремих випадках — і поліцію.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.