Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Різне
  • Матеріал про найкращий твір Шарлотти Бронте, в якому письменниця найповніше розкрила своє розуміння людського ідеалу - "Джейн Ейр"

Матеріал про найкращий твір Шарлотти Бронте, в якому письменниця найповніше розкрила своє розуміння людського ідеалу - "Джейн Ейр"

Різне

07.06.2020

321

0

0

Опис документу:
Один із найкращих творів Шарлотти Бронте, в якому письменниця через естетичну систему найповніше розкрила своє розуміння людського ідеалу. З образом Джейн Ейр в англійську літературу ввійшла нова героїня – розумна, чуйна, талановита жінка, яка над усе цінує та обстоює не тільки свою жіночу, а насамперед людську гідність.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Шарлотта Бронте «Джейн Ейр»

Підготувала:

Унгурян М.К.

Один із найкращих творів Шарлотти Бронте, в якому письменниця через естетичну систему найповніше розкрила своє розуміння людського ідеалу. З образом Джейн Ейр в англійську літературу ввійшла нова героїня – розумна, чуйна, талановита жінка, яка над усе цінує та обстоює не тільки свою жіночу, а насамперед людську гідність.

За жанром ця книга – соціально-психологічний роман виховання і належить до класичного реалізму.  Прочитавши його, я можу сказати, що це справді так, авторка порушує тут проблеми: виховання, вибору життєвого шляху, кохання і пристрасті, щастя і навіть гуманістичного служіння людям. Саме ця проблематика, як на мене, актуальна завжди, тому що порушує питання, на які кожен шукає відповіді в будь-яку епоху, а те, наскільки авторка переплела та поєднала це все воєдино, заслуговує окремої уваги.

Розглядаючи примірник роману Шарлотти Бронте «Джейн Ейр», зацікавило мене в  ньому лише те, що це класика часів  вікторіанської Англії. Ні назва, ні тези, ні відгуки не віщували чогось надзвичайного. Навіть моя подруга сказала, що після низки книг, прочитаних мною, «Джейн Ейр» буде надто нудною й безбарвною. Проте я вирішила приділити цій книзі увагу й не пошкодувала! Розповідь про «сіру»  дівчинку з точки зору зовнішності та великого скарбу з точки зору внутрішньої краси зачарувала мене.

Роман знайомить нас з історією маленької осиротілої дівчинки Джейн Ейр. В ранньому дитинстві в неї померли батьки і тому вона опинилася в будинку своєї тітки місіс Рід, де до неї відносилися гірше, ніж того заслуговує маленька, самотня дівчинка. Не кожен витримає таке відношення, проте вона не тільки витримала, а й також залишилася чистою й невинною дитиною. В подальшому житті на Джейн очікує багато страждань і життєвих перевірок, серед яких і її перебування в Ловудській школі. Система виховання ґрунтується тут на придушенні волі і будь-якому прояві непокори. Жорстокі покарання, суворий режим роблять дітей довірливими і безмовними. Багато хто з них виявляється зламаними морально. Але Джейн Ейр знаходить в собі мужність для опору

Сюжет хоч і має типові ознаки роману, але ж відрізняться від «мильних» представників цього жанру літератури. Це історія людини, яка залишилася сама в чужому домі:  батьки Джейн померли її опікуном став дядько, але й він помер, після чого дівчинка залишилася жити з дружиною дядька, проте в статусі тягаря для родини.

Початок трохи схожий на «Попелюшку», що слугує лише плюсом книги. Тож тітка віддає дівча до благодійної школи, де вона отримує освіту й стає вчителькою. Після вона потрапляє в Торнфільд до містера Рочестера. Саме з цього починається найцікавіше. Як і ви всі, я подумала, що буде типова історія кохання, і як добре,що такі сподівання не здійснилися. Кохання міс Джейн та містера Рочестера інтелектуальне, нетипове, глибинне й із великою родзинкою.

Далі сюжет набуває ознак роману: Джейн тікає з-під вінця, у містера Рочестера виявляється велика та жахлива таємниця, скитання головної героїні, нова родина й нове захоплення, знайдені родичі й багатство, пожежа й каліцтво містера Рочестера – від цього читач затамовує подих. Фіналом же є перемога кохання: не дивлячись на каліцтво Рочестера, Джейн повертається до коханого.

За романом знято також багато фільмів. Остання екранізація 2011 року є  гарним доповненням до вашого особистого уявлення, складеного від прочитання книги.

За структурою рецензії, я мусила б дати свою оцінку твору. З 10 можливих балів я би поставила 20. Для мене «Джейн Ейр» стала новим ковтком маленької казки, проте життєвої! Там немає ніяких натяків на вульгарність, головні герої не відзначаються великою зовнішньою красою, але вони повні зсередини!  Це історія про кохання крізь час, зневагу, біль та зовнішні фактори. Саму ж книгу можна розібрати на цитати й стати з їхньою допомогою власником популярного пабліка в соціальних мережах.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.