Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
PRO-акаунт на «Всеосвіті» як інструмент саморозвитку та професійної самореалізації
»
Взяти участь Всі події

Матеріал "Інформатика і цікаві факти про неї"

Інформатика

Для кого: Дорослі

15.04.2021

175

8

0

Опис документу:
Інформа́тика (англ. Computer Science, нім. Informatik) — наукова дисципліна, що вивчає методи та процеси створення, перетворення, зберігання, передачі інформації та використання її в різних галузях людської діяльності. Основне теоретичне завдання інформатики полягає у визначенні загальних закономірностей, відповідно до яких створюється інформація, відбувається її перетворення, передавання та використання у різних сферах діяльності людини.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаві факти

Перша ЕОМ була сконструйована в 17 столітті французьким математиком , фізиком , філософом і письменником Блез Паскальом. У 1994 році сенсаційну перемогу над шахматистом Гаррі Каспаровим здобув компютер. В Італії за відправку електронних листів без згоди одержувача можна «заробити» 3 роки в’язниці. Мало кому відомо ім’я Дугласа Карла Енгельбарта , проте це не заважає практично 1 мільярду людей щодня користуватися його винаходами , найпопулярніше з яких — комп’ютерна миша. Зараз Дуглас Енгельбарт — один з найбільш високооплачуваних співробітників « мишачого магната » Logitech . І хоча він так і не став бізнесменом , зараз про нього практично не згадують і його гонорари не вимірюються шести- або семизначними числами , ми то знаємо , хто випередив свій час і першим створив те , що приписують собі хитрі магнати. Це геніальне пристосування , без якого зараз гальмується будь-який робочий процес на комп’ютері , розробили випадково. Просто існуючі маніпулятори ( джойстики , світлові пір’я і клавіатура ) уповільнювали процеси віконними середовища , і Дуглас оперативно придумав додаток , здатний полегшити вже існуючі процеси . Пристосування виявилося геніальною знахідкою!

Суперкомп’ютер Earth Simaulator                                                                                                  Суперкомп’ютери     

 Згідно з рейтингом WWW.top500.org, найпотужнішим на сьогодні суперкомп’ютером є японський Earth Simaulator. Як можна здогадатися з назви, він призначений для досліджень в області метеорології, океанології та інших наук про Землю. Його 5120 процесорів можуть виконувати до 36 трильйонів операцій в секунду — це майже втричі більше по продуктивності від найближчого конкурента з Америки.  

Ступінь інформатизації суспільства: США — 1 місце, Японія — 2 місце.                                           

Сучасні мишки для компютера мають інші механізми зчитування ніж їх попередники, і тому компанії,які  їх випускають, вільні від будь-яких зобов’язань перед винахідником. П’ять років розробляли програму для суперкомп’ютера Токійського університету. По ній він за 400 годин обчислив майже півтора трильйона цифр цього числа після коми.Це число П-3.14…..

І останній, не менш цікавий факт про інформатику: У листопаді 1962 через дефіс, який був пропущений в комп’ютерній програмі, довелося підірвати ракету, що стартувала з мису Канаверал до Венери.  

20 самих цікавих фактів про комп’ютери

Комп’ютер став настільки звичним у нашому житті, що ми сприймаємо його як робочу конячку і мало замислюємося, скільки цікавостей пов’язано з нашим PC. Ми вирішили виправити це. Отже, цікаві факти про комп’ютери.

1) У сучасного персонального комп’ютера в десять разів більше потужності, ніж свого часу було потрібно, щоб запустити і посадити людину на Місяць.

2) Обсягу CD-диска вистачає на 72 хвилини звучання музики. Саме таку тривалість має дев’ята симфонія Бетховена, на яку орієнтувалися творці нового продукту.

3) Нам достатньо долі секунди, щоби оцінити якість сайту, на який ми зайшли.

4) Китайським геймерам заборонено грати в ігри, які пропагують вбивства, – наприклад, в «GTA» або «Postal». Не шанують в Піднебесній і хакерів: їм загрожують серйозні тюремні терміни, а в 1998 році парочка зломщиків навіть була засуджена до вищої міри покарання.

5) Хакерів, звичайно, не варто захищати – злочинці інформаційного простору. Але також не забуваймо про себе коханих. Деякі акаунти, електронні адреси та інші особисті сторінки інтернет-простору так і просяться, щоб їх зламали! Найпопулярнішими паролями вважаються цифри в зростаючому або спадаючому порядку, а також дата, місяць і рік народження. Багато користувачів настільки безтурботні, що навіть вводять у вікнах «логін» і «пароль» один і той же набір символів.

6) Якщо ви часто й подовгу сидите за комп’ютером, то моргаєте не менше семи разів на хвилину. Так наші очі намагаються попереджати синдром «офісного зору».

7) На офіційну електронну пошту Білла Гейтса щодня приходять мільйони листів. Чи треба говорити, що переважна більшість з них залишається без відповіді?

8) Про те, чи зможе комп’ютер наздогнати і перегнати нас за здібностями, ведеться чимало суперечок. Але «людиною року» його вже визнавали: у 1982 році це зробили працівники журналу “Time”.

9) Люди, що бояться комп’ютерів і всього, що з ними пов’язано, називаються кіберофобами.

10) 2/3 американців просиджують в Інтернеті щонайменше три години на день. Гадаємо, наші співвітчизники не набагато менше …

Послуги, пов’язані з комп’ютерами, вважаються дуже прибутковим бізнесом. Принаймні, троє з шести багачів “збили” свої статки на сфері IT.

11) Свято сисадміна відзначають у багатьох країнах. Але тільки в Штатах він носить назву «День подяки системному адміністраторові».

12) Всупереч поширеній думці, комп’ютери найчастіше ламаються не від проблем в електричній мережі і не від шкідливих вірусів. Вони повинні «сказати спасибі» своїм господарям,які проливають на клавіатуру чай, каву, газовану воду та інші напої.

13) Якщо прийняти всі email-повідомлення, передані в світі, за 100%, то 94% з них припадає на спам.

14) Перший електронний лист відправив у 1971 році Рей Томлінсон – автор програми для обміну повідомленнями між комп’ютерами. Він же запропонував використовувати значок @ для розділення імені користувача і комп’ютера.

15) Творці пошуковика Google хотіли назвати своє дітище Googol (10 у сотому ступені – саме стільки сторінок вони збиралися проіндексувати), але домен з такою назвою був вже зайнятий.

16) Перший матричний принтер був розроблений в 1964 році. Він використовувався в годиниках марки «Сейко» для постійної роздруківки точного часу.

17) Інтернет і комп’ютерні ігри вважаються самою нищівною загрозою працездатності співробітників. Яку кількість часу працівники середньостатистичного американського офісу сидять у Мережі, поки невідомо, а от за комп’ютерними іграми вони проводять близько півмільярда годин на рік.

18) Знамениту комбінацію – програму «на три пальці» – Ctrl-Alt-Del – створив і впровадив один із розробників IBM PC Девід Бредлі.

19) Перші персональні комп’ютери мали дуже обмежений обсяг пам’яті – всього близько 16 кілобайт.

20) Комп’ютерник – таки не жіноча професія. У найбільшій світовій IT-корпорації – Microsoft – працюють 75% чоловіків і лише 25% жінок. (http://help007.io.ua/s383635/)

Найменший ноутбук

Корейці випустили найменший і найлегший ноутбук в світі

Південнокорейська компанія UMID випустила ноутбук mbook, який важить всього 315 грамів. 

Виробник позиціонує новинку як найменший і найлегший лептоп в світі. 

Габарити mbook складають 158x94,1x18,6 міліметра. Вага комп'ютера - 315 грамів. Діагональ дисплея mbook - 4,8 дюйма. Акумулятора лептопа вистачає на шість годин автономної роботи. 

У основі mbook лежить процесор Intel Atom. Залежно від комплектації комп'ютера, його частота рівна 1,1 або 1,3 гігагерца. Місткість флэш-пам'яті ноутбука складає від восьми до 32 гігабайт, об'єм оперативної пам'яті - один гігабайт. 

Виробник підкреслює, що mbook оснащений модулями 3G, Bluetooth і WiBro (аналог мережі WiMax, що використовується в Південній Кореї). Також ноутбук дозволяє дивитися мобільне телебачення, але тільки в стандарті DMB, використовуваному в Південній Кореї. 

Вартість mbook з 1,3-гігагерцевим процесором в Південній Кореї складає 534 долари. Чи буде ноутбук продаватися в інших країнах, не повідомляється.

Найнебезпечніші компютерні віруси

Найнебезпечніші комп'ютерні віруси на зорі ери персональних комп'ютерів у 80-х роках не завдавали такої величезної шкоди, як їх більш пізні побратими. Це пов'язано з тим, що Інтернет ще не існував і зараження комп'ютерів відбувалося через дискети, що істотно обмежувало поширення перших комп'ютерних вірусів. Саме тому, навіть самі небезпечні з перших комп'ютерних вірусів заражали сотні, рідко тисячі комп'ютерів, а більш пізні, з розвитком Інтернету і електронної пошти - сотні тисяч і мільйони машин.Перелічимо найбільш небезпечні комп'ютерні віруси в хронологічному порядку...

1. Brain

Цей вірус майже безпечний, але першим викликав цілу епідемію. Був запущений братами Амджата і Базіта Алві в 1986 році. В одному тільки США вірус заразив понад 18 тисяч комп'ютерів.

2. Jerusalem

З'явиться 13 травня 1988 року. Вірус знищував заражені файли при їх запуску. Був створений в Ізраїлі аспірантом Корнельського університету Робертом Морісом. Заразив більше 6 тисяч комп'ютерів Близького Сходу, США, Європи і завдав шкоди понад 10 млн. доларів. Це перший вірус для MS-DOS і його особливістю було видалити всі файли при настанні п'ятниці 13 числа.

3. Хробак Морріса

Активність цього вірусу була зафіксована в листопаді 1988 року. Він вражав комп'ютери і хаотично розмножувався. Через нього локальні мережі падали цілком. Збій тривав недовго, але збитки оцінили в 96 млн. доларів.

4. Michelangelo (March6)

Від цього вірусу постраждало близько 10 000 комп'ютерів. Сидячи в завантажувальному секторі він чекав 6 березня, щоб стерти всі дані.

5. Чорнобиль (CIH, Win95.CIH)

За один тиждень цей вірус заразив тисячі комп'ютерів. Один з найбільш знаменитих вірусів світу. Створений у 1998 році тайванським студентом на ім'я Чен Інь Хао і названий на його ініціалами. Через Інтернет, електронну пошту і диски вірус потрапляв в комп'ютер, ховався всередині програм, а 26 квітня стирав всі дані з жорсткого диска і завдавав шкоди апаратній частини комп'ютера. Епідемія припала на квітень 1999 року. З ладу вийшло понад 300 тисяч комп'ютерів. Причому протягом кількох наступних років 26 квітня вірус продовжував свою чорну справу.

6. Melissa

Пришестя вірусу відбулося 26 березня 1999 року в США. Після зараження вірус шукав адресну книгу програми "MS Outlook", а потім відправляв перших 50 контактам з адресної книги свої копії. Користувач навіть не підозрював про це. Через це Microsoft, Intel та іншим великим компаніям довелося відключити корпоративні сервіси електронної пошти. Збиток від вірусу склав десятки мільйонів доларів.

7. I Love You (Лист щастя) З'явився в травні 2000 року і вважається самим шкідливим за всю історію існування Інтернету. Був створений на Філіппінах і навіть зумів заразити Пентагон. Поширювався по електронній пошті. Користувачам приходив лист із темою: "Я тебе люблю". У листі було вкладення, де сидів черв'як, який краде паролі з комп'ютера. Механізм розповсюдження I Love You був аналогічний механізму поширення "Мелісси". Цей вірус завдав шкоди в розмірі близько 5,5 мільярдів доларів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.