Матеріал до уроку «Зона мішаних лісів України»

Опис документу:
Зона мішаних лісів України, яка займає близько 20 % території, представлена Українським Поліссям. Південна межа проходить поблизу Рави-Руської, Львова, Золочева, Шепетівки, Житомира, Києва, Ніжина, Глухова. Для неї характерними є низовинний рельєф, гравійні, піщані і піщано-глинисті відкладення. Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зона мішаних лісів

Зона мішаних лісів України, яка займає близько 20 % території, представлена Українським Поліссям. Південна межа проходить поблизу Рави-Руської, Львова, Золочева, Шепетівки, Житомира, Києва, Ніжина, Глухова.

Для неї характерними є низовинний рельєф, гравійні, піщані і піщано-глинисті відкладення.

Клімат помірно континентальний; літо тепле й вологе, зима м’яка. У середньому за рік випадає 600—680 мм опадів. Є густа річкова мережа, а також багато боліт. У крейдових породах зустрічається карст. Багато озер, найбільше — Світязь.

Ґрунти дерново-підзолисті та болотні. На більшій частині території переважають соснові, дубово-соснові та дубово-грабові ліси.

Характерними є типово лісові тварини: козулі, лосі, дикі кабани, вовки, лисиці, рисі, куниці, зайці, білки, борсуки; завезено ондатру; птахи — тетереви, глухарі, рябчики. На болотах, озерах і річках живуть бобри, видри, різні види диких качок, кулики, у водоймах понад 30 видів риб.

Природні заповідники: Поліський, Рівненський, Черемиський; національні парки: Шацький, Мезинський, Деснянсько-Старогутський.

У зв’язку з відмінностями у геологічній будові і рельєфі в межах зони мішаних лісів виділяють шість фізико-географічних областей: Волинське Полісся, Житомирське Полісся, Київське Полісся, Чернігівське Полісся, Новгород-Сіверське Полісся, Мале Полісся.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Емоційна ефективність учителя: теорія і практика»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.