Матеріал до уроку «Українські Карпати»

Опис документу:
Українські Карпати розташовані на заході України — це єдиний природно-територіальний комплекс, до складу якого входять власне Карпати, Передкарпатська підвищена рівнина і Закарпатська низовина. Карпати як гірська країна входять до Альпійсько-Гімалайського поясу складчастих гір. Вони порівняно молоді (альпійська складчастість). Формування Карпат ще триває, про що свідчать землетруси і повільні підняття окремих ділянок.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Українські Карпати

Українські Карпати розташовані на заході України — це єдиний природно-територіальний комплекс, до складу якого входять власне Карпати, Передкарпатська підвищена рівнина і Закарпатська низовина.

Карпати як гірська країна входять до Альпійсько-Гімалайського поясу складчастих гір. Вони порівняно молоді (альпійська складчастість). Формування Карпат ще триває, про що свідчать землетруси і повільні підняття окремих ділянок.

Українські Карпати є фізико-географічною провінцією Карпатської країни. Це середньовисотні гори з витягнутими з північного заходу на південний схід паралельними хребтами, складеними переважно осадовими породами — вапняками, глинистими сланцями, пісковиками. Особливою рисою Українських Карпат є переважання середньогірських копицеподібних пасом — полонин. Вулканічний хребет Українських Карпат складений вулканічними породами і являє собою ланцюг згаслих вулканів. Північно-східні схили хребтів крутіші за південно-західні.

Клімат у горах помірний, вологий, але значно прохолодніший, ніж у суміжних районах. Середня температура січня становить -12 °С, липня — +13 °С. Кількість опадів більша за 1500 мм, вони випадають переважно в червні—липні й узимку.

Густа річкова мережа. Найбільшими річками є Дністер, Прут, Тиса, Черемош. Озер мало (найбільше — Синевір). Спостерігається вертикальна поясність ландшафтів. Передгірський пояс (до 400—700 м) — дубово-грабові і дубові ліси. Низькогірський (до 1200 м) — букові, буково-модринові ліси. Середньогірський пояс (1200—1500 м) — ялинові, ялиново-ялицеві ліси. Субальпійський пояс (1500—1800 м) — чагарники з гірської сосни, чорної вільхи, арчовника. Схили вкриті гірськими луками.

Типовими тваринами Карпат є карпатські благородні олені, бурі ведмеді, дикі лісові коти, рисі, полівки снігові, бурозубки альпійські, горіхівки, глухарі, рябчики, оляпки, саламандри плямисті, альпійський і карпатський тритони.

Природоохоронні території: Карпатський біосферний заповідник, природний заповідник Ґоргани, національні парки: Синевір, Сколівські Бескиди, Вижницький.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація інклюзивного середовища в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.