Матеріал до уроку «Тваринний світ»

Опис документу:
Значні розміри рівнинної частини України, наявність Карпат і Кримських гір, Чорного і Азовського морів, велика кількість озер, водосховищ, річок зумовили багатство і різноманітність тваринного світу України. Це підтверджується наявністю на її території понад 100 видів ссавців, близько 360 видів птахів і 200 видів риб, 21 виду плазунів, 17 видів земноводних, 20 видів ракоподібних, 25 тис. видів комах тощо.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тваринний світ

Значні розміри рівнинної частини України, наявність Карпат і Кримських гір, Чорного і Азовського морів, велика кількість озер, водосховищ, річок зумовили багатство і різноманітність тваринного світу України. Це підтверджується наявністю на її території понад 100 видів ссавців, близько 360 видів птахів і 200 видів риб, 21 виду плазунів, 17 видів земноводних, 20 видів ракоподібних, 25 тис. видів комах тощо.

Фауністичні комплекси — це сукупність певних видів тварин, пов’язаних між собою, та типами рослин.

Основними в Україні є фауністичні комплекси лісів, степів, луків, водойм тощо.

Інтенсивне полювання та активізація господарської діяльності людини призвели до істотних змін видового складу тварин. Багато з них стають рідкісними і зникаючими, поповнюючи Червону книгу України, у якій вже нараховується кілька сотень видів тварин. Так, у ХУІ ст. зникли кулани, у ХУІІІ — тури і зубри, у ХІХ — росомахи і білки-летяги, тарпани (дикі коні), сайгаки. Із метою збереження та відновлення тваринного світу України в заповідних територіях проводяться заходи щодо акліматизації нових видів (плямистий олень, єнотоподібний собака, ондатра, нутрія, фазан, товстолобик, білий амур тощо) та реакліматизації видів, що були раніше знищені (лось, дикий кабан, зубр, бобер, байбак тощо).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Правове регулювання освіти осіб з особливими потребами»
Байталюк Ольга Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.