Матеріал до уроку: "Сезонні вітри"

Опис документу:
Крім постійних вітрів існують і сезонні. Вони виникають через нерівномірне нагрівання суші та океану і неоднаковий тиск над ними. Мусони — сезонні вітри, двічі на рік змінюють свій напрямок на протилежний. Улітку над прохолодним океаном утворюється зона високого тиску, а над материком — зона зниженого тиску. Повітря спрямовується з моря до суші та несе велику кількість атмосферних опадів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Сезонні вітри

Крім постійних вітрів існують і сезонні. Вони виникають через нерівномірне нагрівання суші та океану і неоднаковий тиск над ними.

Мусони — сезонні вітри, двічі на рік змінюють свій напрямок на протилежний.

 

Улітку над прохолодним океаном утворюється зона високого тиску, а над материком — зона зниженого тиску. Повітря спрямовується з моря до суші та несе велику кількість атмосферних опадів.

  Зимовий мусон дме з материка з високим тиском на океан з низьким тиском. Опадів він не несе, тому що формується над материком.

Площа суші набагато більше у Північній півкулі, тому мусони добре виражені на східних узбережжях Євразії та Північної Америки, де у середніх широтах існує контраст між прогріванням суші та моря.

  Тропічні мусони — особливий різновид мусонів, особливо характерних для Південної та Південно-Східної Азії.

 

Постійні і сезонні вітри створюють систему повітряних потоків земного масштабу

— загальну циркуляцію атмосфери.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Українська мова у професійній діяльності державних службовців. Публічна комунікація»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн