Матеріал до уроку «Робота вітру»

Опис документу:
Вітер — рух потоку повітря паралельно земної поверхні. Робота вітру, як і інших зовнішніх сил, полягає у руйнуванні, перенесення дрібних уламків та їх накопиченні. Вона особливо значна там, де відсутня рослинність: у пустелях, на гірських вершинах і морських узбережжях.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Робота вітру

Вітер — рух потоку повітря паралельно земної поверхні.

Робота вітру, як і інших зовнішніх сил, полягає у руйнуванні, перенесення дрібних уламків та їх накопиченні. Вона особливо значна там, де відсутня рослинність: у пустелях, на гірських вершинах і морських узбережжях.


Вітри руйнують не тільки пухкі, але і кам'янисті гірські породи. Це відбувається, якщо вітер жене мільйони піщинок. Вони вдаряються об скелі, обточують і руйнують їх.


На піщаних просторах вітер перевівав піски, створюючи еолові форми рельєфу (Еол — бог-покровитель вітру в давньогрецькій міфології). Тут утворюються улоговини різної глибини і піщані пагорби — бархани в пустелях і дюни на берегах морів і океанів.

Бархан — піщаний нанос, пагорб, навіяний вітром і не закріплений рослинністю. Бархани можуть утворювати ланцюги і переміщатися під впливом вітру зі швидкістю від декількох десятків сантиметрів до кількох сотень метрів на рік.

Дюна — прибережний піщаний невисокий бугор з округлою вершиною та схилами, утворений у результаті вітрової діяльності. Дюни, як і бархани, рухаються у напрямку пануючого вітру.

 

Бархани

 

 

Дюни

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн