Матеріал до уроку: "Повітряні маси"

Опис документу:
Властивості повітря змінюються від екватора до полюсів. Над різними територіями великі об'єми повітря відрізняються один від одного температурою, тиском, вологістю, прозорістю або запиленістю і т.д. Повітряні маси — це великі маси повітря, які формуються над певною територією та які мають відносно однорідні властивості.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Повітряні маси

Властивості повітря змінюються від екватора до полюсів. Над різними територіями великі об'єми повітря відрізняються один від одного температурою, тиском, вологістю, прозорістю або запиленістю і т.д.

Повітряні маси — це великі маси повітря, які формуються над певною територією та які мають відносно однорідні властивості.

Повітряні маси формуються і переміщуються як одне ціле в загальній циркуляції атмосфери. Площа повітряних мас вимірюється тисячами квадратних кілометрів, а товщина їх шару досягає 20 — 25 км.

Повітряні маси бувають теплими і холодними. Теплою є повітряна маса, яка рухається на більш холодну підстильну поверхню. Холодна повітряна маса рухається на більш теплу підстильну поверхню.

Повітряні маси діляться на морські та континентальні. Морські повітряні маси — вологі, тому що формуються над океаном, а континентальні — сухі, вони формуються над материком. При переміщенні над поверхнею з іншими властивостями, повітряні маси нагріваються або охолоджуються, зволожуються або стають більш сухими.

Повітряні маси зберігають свої властивості над територією, над якою вони сформувалися, і змінюють властивості, опинившись над територіями з іншими властивостями.

Типи повітряних мас

Усього на Землі виділяють 5 типів повітряних масекваторіальнітропічніпомірніарктичні та антарктичні. Всі вони, крім екваторіальних і антарктичних, мають морський та континентальний різновид.

Екваторіальні повітряні маси формуються в екваторіальних широтах. Вони мають досить високими температурами (+20 °С) та високою вологістю повітря.

Тропічні повітряні маси формуються у тропічних широтах і відрізняються дуже високою температурою. Континентальні — відрізняються низькою вологістю і сильною запиленістю, морські — високою вологістю.

Помірні повітряні маси формуються у помірних широтах. Континентальні — взимку холодні та сухі, влітку — теплі та вологі. Морські — прохолодні і вологі.

Арктичні (антарктичніповітряні маси формуються у полярних широтах. Вони відрізняються дуже низькими температурами, сухістю і прозорістю. Континентальні повітряні маси над льодами Антарктиди і Гренландії більш сухі, ніж морські.

Кількість сонячного світла і подстильна поверхня визначають властивості повітряних мас.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн