Матеріал до уроку: "Постійні вітри"

Опис документу:
Через обертання Землі вітри у Північній півкулі відхиляються вправо, а у Південній — вліво. Це явище називають ефектом Коріоліса — на честь французького вченого. Пасати — постійні вітри, які дмуть від тропіків до екватора. Пасати — це улюблені вітри мореплавців у давнину (від іспанського viento de pasada — «вітер, котрий сприяє пересуванню»).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Постійні вітри

Вітри умовно діляться на постійнісезонні і місцеві.

 

 

До постійних відносяться пасатизахідні вітри помірних широт і східні вітри полярних областей.

 

Через обертання Землі вітри у Північній півкулі відхиляються вправо, а у Південній — вліво. Це явище називають ефектом Коріоліса — на честь французького вченого.

Пасати — постійні вітри, які дмуть від тропіків до екватора.

Пасати — це улюблені вітри мореплавців у давнину (від іспанського viento de pasada — «вітер, котрий сприяє пересуванню»).

 

Пасати Північної півкулі — північно-східні вітри, а Південної — південно-східні.

 

Швидкість пасатів досить висока (5 — 6 м/с), але слабшають при їх сходженні поблизу екватора.

Західні вітри помірних широт — постійні вітри, які дмуть від тропіків до помірних широт.

Західні вітри дмуть цілий рік і посилюються взимку. У Північній півкулі це південно-західні вітри, в Південній — північно-західні.

 

У Південній півкулі через часту повторюваність західні вітри називають «браві вести», а широти, в яких вони дмуть, — «буремні сорокові» та «шалені п'ятдесяті». За допомогою цих вітрів вітрильні судна здійснювали кругосвітні подорожі.

Східні (стокові) вітри — постійні вітри, які дмуть від полярних областей до помірних широт. У Північній півкулі вони північно-східні вітри, в Південній — південно-східні.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту»
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн