Матеріал до уроку «Око Сахари»

Опис документу:
Око Сахари сягає масштабних розмірів. Уявіть собі очиська діаметром 50 кілометрів. У нього трохи розмита форма еліптичного купола. Осадові породи в центрі Ока з пізнього протерозойського періоду, а по краях - піщаник ордовицького періоду.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Око Сахари

У західній частині Мавританії в пустелі Сахара знаходиться об'єкт неймовірних розмірів і складу - Структура Ришат. Вона ще називається Око пустелі або Гуель-ер-Ришат.

Око Сахари сягає масштабних розмірів. Уявіть собі очиська діаметром 50 кілометрів. У нього трохи розмита форма еліптичного купола. Осадові породи в центрі Ока з пізнього протерозойського періоду, а по краях - піщаник ордовицького періоду.

Ерозія шарів зробила Око рельєфним, і на ньому з'явилися круги. Центр об'єкта складається з кременистого брекчія, і діаметр його близько трьох кілометрів.

Око Сахари видно аж із космосу, і служить орієнтиром для космонавтів на орбіті. Власне саме звідти його й помітили тут, непримітне посеред масштабної пустелі. Таке дивне місце, уявіть тільки якими здогадками воно оповите? Вчені і по сьогоднішній день не можуть розгадати секрет появи різнобарвного Ока.

Мало того, що Око Сахари величезних розмірів, воно ще і дуже древне. Вчені говорять, що в Структурі Ришат найстарішому кільцю - 0,5-0,6 млрд. років.

Раніше вважали, що Структура - кратер від падіння метеориту. Однак ця гіпотеза не відповідає наявним фактам, оскільки у Ока плоска форма дна і він не містить гірських порід.

Це суперечить результатам, які повинні були б бути після ударної взаємодії. Не можна говорити і про вулканічнй вплив, оскільки тут відсутній купол з вивержених або вулканічних порід.

Остання версія, до якої зараз схиляються учені, - це результат ерозії після підняття ділянки земної кори.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Ефективні комунікації (soft skills) учителя з батьками»
Швень Ярослава Леонідівна
30 годин
590 грн