Матеріал до уроку «Луганська область»

Опис документу:
Луганська область утворена 3 червня 1938 року. Вона розташована в південно-східній частині України в басейні середнього плину Сіверського Дінця, знаходиться на перехресті основних транзитних шляхів між країнами Європи і Кавказьким регіоном, займає вигідне географічне положення.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Луганська область

Луганська область утворена 3 червня 1938 року. Вона розташована в південно-східній частині України в басейні середнього плину Сіверського Дінця, знаходиться на перехресті основних транзитних шляхів між країнами Європи і Кавказьким регіоном, займає вигідне географічне положення.

Територія - 26,7 тис. кв.км. Довжина з заходу на схід - 190 км., з півночі на південь - 250 км. Кількість населення на 01.01.03 - 2507,3 тис. осіб, щільність населення на 1 кв.км -93,9 осіб.
Граничить з областями Росії: Білгородської, Воронезької, Ростовської. Довжина державних кордонів - 776 км. Прикордонні області України: Донецька і Харківська.

Адміністративно-територіальний устрій: 37 міст, у тому числі - 14 обласного підпорядкування, 23 - районного підпорядкування ; 17 районів; 109 селищ міського типу; 792 сільських населених пунктів.
Обласним центром є місто Луганськ - одне з найбільших міст України з населенням близько 600 тисяч чоловік і великим промисловим потенціалом. 

Відстань від обласного центру до найближчого морського порту Маріуполь автодорогами - 280 км., залізницею -288 км.; до морського терміналу Одеса автодорогами - 844 км., залізницею - 1047 км. 
Область багата високоякісним вугіллям. Запаси вугілля обчислюються понад 4 мільярдів тонн. У багатьох районах поширені будівельні матеріали: щебінь, пісок, глина, вапно, крейда, гіпс, камінь, вапняк, піщаник, що широко використовуються в будівництві. Є родовища природного газу, поклади золота, срібла, поліметалів, джерела мініральних вод.

Ландшафт Луганської області степовий. Поверхня області являє собою хвилясту рівнину, що підвищується від долини Сіверського Дінця на північ і на південь, де розташовується Донецький кряж. Ґрунт родючий, здебільшого чорнозем, 80% земель області доорано. Лісів мало - близько 7% території області. Клімат області помірно-континентальний. Середня температура самого теплого місяця (липня) складає +21?С, а самого холодного місяця (січня) -7?С. Зима порівняно холодна, з різкими східними і південно-східними вітрами, заморозками. Літо пекуче, друга половина помітно суха. Середня сума опадів складає 459-505 мм. у рік, більшість яких випадає в квітні-вересні. 

Луганська область - одна із самих поліетнічних областей України. Тут проживають представники більш ніж 100 національностей: українці, росіяни, білоруси, узбеки, євреї, болгари, грузини, вірмени, німці, татари, поляки та інші.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.