Матеріал до уроку «Цікаві факти про Місяць»

Опис документу:
Коли Місяць віддаляється від Землі на найбільшу відстань (апогей), погода і припливи стають найбільш передбачуваними, але при знаходженні в перигеї (найближче до Землі) Місяць створює більш потужні припливи і робить земну погоду найбільш мінливою. У Місяця незавидна історія. Він пережив, так звану пору "пізнього важкого бомбардування" - це був період у проміжку приблизно між трьома і чотирма мільйонами років тому. Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Цікаві факти про Місяць

Коли Місяць віддаляється від Землі на найбільшу відстань (апогей), погода і припливи стають найбільш передбачуваними, але при знаходженні в перигеї (найближче до Землі) Місяць створює більш потужні припливи і робить земну погоду найбільш мінливою.

У Місяця незавидна історія. Він пережив, так звану пору "пізнього важкого бомбардування" - це був період у проміжку приблизно між трьома і чотирма мільйонами років тому. У цей період Місяць (заодно з нею і Земля) піддавалася жорстокому бомбардуванню метеоритами.

Місяць - це скоріше яйцевидне, ніж кулясте тіло.

Маса місячної кори становить лише 2-4% від її загальної ваги, тоді як земна кора складає 30% від її загальної маси.

Лунотрясения, які зароджуються в декількох кілометрах вглиб від поверхні супутника Землі, швидше за все, є результатом гравітаційної взаємодії двох небесних тіл.

Коли Місяць 4500000000 років тому, тільки зародившись, знаходився на відстані 22 530 км від Землі, він був в три рази більше.

Найбільший кратер знаходиться на невидимій з Землі боці місяця, розташовується недалеко від його південного полюса і називається Ейткен. Найбільший кратер, видимий із Землі, називається кратером Бейлі, і його діаметр дорівнює майже 295 кілометрам.

Тяжіння Місяця уповільнює швидкість обертання Землі, до його утворення Земля оберталася набагато швидше, а дні були коротші.

Команда шостого Аполлона привезла з собою майже 4 центнери (385кг) Місяця.

Земля може "вмістити" близько 49 місяців.

Цікаво, що Місяць в 400 разів менше, ніж сонце, а й перебуває в 400 разів ближче до Землі. Таким чином, при погляді з Землі і Місяць, і сонце виглядають однаковими за розміром.

Сліди астронавтів залишилися на Місяці на мільйони років. Нічого дивного - там немає ні вітрів, ні вологи.

На Місяці немає атмосфери, тому там не буває сутінків, і ніч (або день) наступають миттєво.

На відміну від сонця, яке постає вранці і рухається по горизонту одним шляхом кожен день і кожен рік, Місяць має складний цикл протяжністю в 18,6 років. Стародавні цивілізації, зрозумівши цей складний цикл, будували монументи, які "відстежували" рух Місяця.

До того як астрономи зрозуміли, що сонячні затемнення відбуваються, через те що світило заступає Місяць, китайці вважали, що його проковтує величезний дракон. Під час затемнення вони виробляли якомога більше шуму, щоб налякати міфічну тварину.

Місяць шанували в багатьох давніх культурах як божество. У греків і римлян було навіть три богині Місяця: Артеміда (Діана) втілювала новий місяць, Селена - місяць в повній фазі, а Геката уособлювала зворотну сторону цього небесного тіла.

Найстаріша з відомих карт Місяця має 5000 років, її виявили в Ірландії, вирізаної в камені на доісторичної могилі. До цього найстарішою картою Місяця вважалося зображення місячної поверхні, створене Леонардо да Вінчі приблизно в 1505 році.

Першим посланцем людства на Місяць був радянський спускний апарат Луна-2.

Аристотель і старший з Плінієв вважали, що Місяць впливає на рідину в людському мозку, зводячи його з розуму або викликаючи його неадекватну поведінку.

У листопаді 1970 року перший транспортний засіб проїхав по Місяцу. Ним став доставлений на Місяць радянський робот Місяцехід 1.

Першою людиною, яка вчинила невеликий похід по Місяцю став в 1969 році, був американець Нейл Армстронг, а останній в новітній історії людський слід (і теж американський) на місячній поверхні залишив Юджин Кернан. Це відбулося в 1972 році.

Сила тяжіння Місяця приблизно в 6 разів менше, ніж гравітаційні обійми Землі. Тому, якщо було б можливо провести легкоатлетичні змагання на Місяці, то рекорд зі стрибків у висоту "підріс" би до п'ятнадцяти метрів.

Повні сонячні затемнення трапляються раз в один або два роки. Але шанс опинитися повністю в тіні місяця саме в тому місці, де ви зараз знаходитесь може представитися тільки один раз на кілька сотень років.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Воркшоп як інноваційна освітня технологія»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн