Матеріал до уроку «Цікаві факти про Чорне море»

Опис документу:
1. У зимовий період море практично не замерзає, лише невелика ділянка поблизу Одеси на недовгий час покривається льодом. Однак у візантійських літописах згадується, що в 401 і в 762 роках н.е. Понта або Чорне море повністю замерзло. 2. Єдина масова акула, що мешкає в Чорному морі, – це колюча акула катран. Вона боїться людей і рідко підходить до берега. Єдину небезпеку для людини становлять спинні плавники катрана, з великими отруйними шипами.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Цікаві факти про Чорне море

  1. У зимовий період море практично не замерзає, лише невелика ділянка поблизу Одеси на недовгий час покривається льодом. Однак у візантійських літописах згадується, що в 401 і в 762 роках н.е. Понта або Чорне море повністю замерзло.

  2. Єдина масова акула, що мешкає в Чорному морі, – це колюча акула катран. Вона боїться людей і рідко підходить до берега. Єдину небезпеку для людини становлять спинні плавники катрана, з великими отруйними шипами.

  3. Через поверхню Чорного моря прокладено водна межа, яка відокремлює Малу Азію від Європи.

  4. Море має площу більше 422 000 км2. За формою воно схоже на овал, має вісь довжиною 1150 км. Максимальна протяжність моря з півночі на південь – 580 км. Середня глибина дорівнює 1240 м, а найбільша 2210 м.

  5. У Чорного моря є характерна особливість – на глибині 150-200 метрів і далі практично немає життя, лише деякі анаеробні бактерії здатні вижити в воді , яка має таке насичення сірководнем.

  6. Гори навколо Чорного моря постійно зростають, а море збільшується в розмірах. Втім, зростання гір не перевищує кількох сантиметрів за століття, а от море кожні 100 років збільшується на 20-25 см. Через це під воду пішли деякі стародавні міста Тамані.

  7.  У схемі течій Чорного моря виділяються два величезних замкнутих кола кругообігу з довжиною хвилі 350-400 км. На честь океанолога Миколи Кніповича, який першим описав цю схему, її назвали «Окуляри Кніповича» (див. схему нижче).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності соціального педагога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн