Матеріал до уроку «Австрія цікаві факти»

Опис документу:
1. Австрія - одна з перших країн у світі, що більше ніж на 50% перейшли на енергозберігаючі технології. На даний момент країна отримує більше 65% електроенергії з поновлюваних джерел енергії. Також передбачено можливе зростання даного показника ще на кілька відсотків. Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Австрія цікаві факти.

 1. Австрія - одна з перших країн у світі, що більше ніж на 50% перейшли на енергозберігаючі технології. На даний момент країна отримує більше 65% електроенергії з поновлюваних джерел енергії. Також передбачено можливе зростання даного показника ще на кілька відсотків.

 2. Згідно з останніми соціологічними опитуваннями стало відомо, що більшість австрійців проводять вільний час, займаючись спортом і активним відпочинком.

 3. Більше 90% населення говорять німецькою мовою. Вона є офіційною на всій території країни. Слід також зазначити словенську, хорватську та угорську мови, які мають офіційний статус в регіонах Карінтії і Бургенланде. Величезною популярністю серед молодого покоління користуються французька та англійська мови.

 4. Населення Австрії складає 8.5 млн. чоловік, площа - 83 871 км² Країна є однією з найбагатших і розвинених країн світу.

 5. Близько 50% австрійських чоловіків і 20% жінок мають надмірну вагу, проте тільки 8.6% страждають ожирінням (найнижчий показник в Європі)!

 6. Чверть населення Австрії живе у Відні!

 7. Австрія є єдиною країною ЄС, яка не є членом НАТО.

 8. Відень - столиця і найбільше місто Австрії з населенням в 1.7 млн. осіб.

 9. Австрійський прапор є одним з найдавніших національних прапорів світу.

 1. Офіційною валютою Австрії є євро.

 2. Цікавий факт про Австрію: «Тіргартен Шенбрунн» - перший зоопарк в світі! Він був заснований у Відні в 1752 році. На честь 260-річчя пам'ятки в 2012 році пройшли грандіозні святкування і поповнення кількості тварин.

 3. Австрія має дуже низький рівень безробіття. Цікаво знати, що в Європі австрійців називають «невиправними трудоголіками», так як більшість населення працює по 9 годин на добу і

затримуються на роботі.

 1. Австрійський винахідник Йозеф Мадерспергер в 1818 році створив першу в світі швейну машину!

 2. «Haslauer» - перший в світі офіційний готель! Він був заснований в 803 році і вже більше XII століть безперервно виконує свої функції.

 3. Найбільше кладовище в Європі розташовано в Відні. На даний момент на кладовищі «Zentralfriedhof» розташовано близько 3 млн. гробниць, включаючи могили Бетховена, Глюка, Брамса, Штрауса, Шуберта ... 16. Палац Шенбрунн має 1440 номерів. Це не тільки колишня резиденція Габсбургів, а й найпопулярніша визначна пам'ятка, справжня гордість Австрії.

17. Австрія дала світові багато відомих композиторів класичної музики, в тому числі Гайдна, Моцарта, Шуберта, Ліста, Й. Штрауса, Малера, Брукнера. Щорічно в країні проходять сотні фестивалів музики, присвячених цим великим музикантам і композиторам. 18. Всесвітня знаменитість, приголомшливий голлівудський актор і колишній губернатор Каліфорнії (двічі обраний в 2003 і 2006 роках) Арнольд Шварценеггер народився в селі Таль, біля міста Грац (Австрія).

 1. Фердинанд Порше - засновник німецької компанії спортивних автомобілів «Porsche» був родом з Австрії!

 1. Австрійські Альпи займають 62% площі країни. Найвищою точкою Австрії є гора Гросглокнер (3798 м). Цікаво знати, що країна має 13 піків вище 3000 м, і 34 вище 2000 метрів.

 2. Нойзидлер - найбільше природне озеро Австрії. Воно включене в список спадщини ЮНЕСКО і є популярною природною пам'яткою.

 3. 74.5% населення - католики (прихильники Римсько-католицької Церкви), 4.9% - лютерани, 12% - атеїсти, 8% - представники інших конфесій. Цікаво, що в 1991 році атеїстів було на 5% менше!

 4. Назва Австрії пішло від німецького слова «Osterreich», що означає «Східна імперія».

Саме слово виникло за часів Священної Римської імперії.

 1. Krimml - найвищий водоспад в Європі. Його висота становить 380 метрів!

 2. Перші юнацькі зимові Олімпійські ігри пройшли в Австрії в 2012 році (в медальному заліку збірна Австрії зайняла 3 місце).

 3. Країна приєдналася до ООН ще в 1954 році.

 4. Австро-Угорська імперія проіснувала 52 роки з 1867 по 1918 роки.

 5. Найбільший в світі смарагд (2860 карат) розташований в імператорській скарбниці палацу Хофбург у Відні.

 6. Футбол - найпопулярніший вид спорту в Австрії.

 7. Австрія витрачає на оборону 0,9% ВВП, що становить 1.5 млрд. доларів (один з найнижчих показників в Європі).

 8. Відні та інших великих містах є унікальні витверезюючі автомати, які працюють за принципом звичайних кавових автоматів. Вам потрібна всього одна монетка і ваше алкогольне сп'яніння як рукою зніме!

 9. Австрія – країна, яка дала світу Віденський вальс і найстаріше колесо огляду.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.