Матеріал до уроку «Африка – найжаркіший материк на Землі»

Опис документу:
Площа Африки – 29,2 млн км2, а разом з островами це 30,3 млн км2. Найвищою вершиною є вулкан Кіліманджаро, а найглибшою западиною – озеро Ассаль. Велику частину території займають плоскогір’я і височини. До речі, в Африці набагато менше гірських територій на відміну від інших материків. Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Африка – найжаркіший материк на Землі. Це другий за величиною материк після Євразії.

Площа Африки – 29,2 млн км2, а разом з островами це 30,3 млн км2. Найвищою вершиною є вулкан Кіліманджаро, а найглибшою западиною – озеро Ассаль.  Велику частину території займають плоскогір’я і височини. До речі, в Африці набагато менше гірських територій на відміну від інших материків.

Географічне положення Африки

Материк належить до групи південних материків. Він сформувався після розколу давнього континенту під назвою Гондвана. У Африки сама рівна берегова лінія. Найбільшою затокою на материку є Гвінейська затока. Також велика кількість невеликих заток є в Середземному морі. А ось єдиним великим півостровом є Сомалі. Варто відзначити, що островів у материка досить мало – їх площа становить 1,1 млн км2, найбільша берегова лінія належить острову Мадагаскар.

Рельєф Африки

Переважно рельєф Африки рівнинний, тому що основа материка стародавня платформа. Згодом вона повільно піднімалася, через що утворилися високі рівнини: плато, плоскогір’я, гірські улоговини і хребти. На півночі і заході Африки переважають плити, а в східній і південній частині, навпаки, щити. Тут висоти понад 1000 м. Через східну частину материка простягаються континентальні Східно-Африканські розломи. Розломи призвели до утворення грабенів, нагір’їв. Саме тут постійно відбуваються виверження вулканів і сильні землетруси.

Клімат Африки

Клімат материка обумовлений його положенням в тропічних і екваторіальних широтах, а також рівнинним рельєфом. Від екватора на південь і північ послідовно змінюються кліматичні пояси від екваторіального до субтропічного. На територіях з тропічним поясом зафіксовані найвищі температури на планеті. У горах температура опускається нижче 0 ° С. Парадоксально, що на самому жаркому материку випадає щорічно сніг, а на вершині гори Кіліманджаро навіть є льодовики. Особлива в Африці і циркуляція атмосфери – кількість опадів зменшується від екватора, а в тропіках їх кількість найменше. А в субтропіках їх більше. Можна помітити тенденцію зменшення кількості опадів зі сходу на захід.

Водні ресурси Африки

Тут протікає найдовша річка у світі – Ніл. Найбільш повноводною річкою є річка Конго. До великих річкок належать Замбезі, Нігер, Лімпопо. Великі озера – Рудольф, Танганьїка і Ньяса.

Природні зони і багатства Африки Африці притаманні такі природні зони – зона екваторіальних лісів, зона змінно-вологих лісів, зона саван і рідколісся, зона пустель і напівпустель, вічнозелених лісів і чагарників. Африку вважають коморою світу. Тут знаходяться великі родовища золота, алмазів, урану, міді, рідкісних металів. У західній і північній Африці поширені поклади газу, нафти, руд алюмінію і фосфоритів.

Цікаві факти про Африку

До речі, тут живуть і найбільші ссавці на суші.

Назва Африка походить від імені того племені, яке жило колись на півночі і називалося афрігамі.

На частку материка припадає половина алмазів і золота в світі.

В озері Малаві водиться найбільше видів риб на планеті.

Тут протікає найдовша річка у світі – Ніл.

Цікаво, що острів Чад за останні 38 років зменшилася на 95%.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«ZOO-психологія: як навчитися розуміти тварин»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн