Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Матеріал для використанння "Множинна особистість Біллі Міллігана"

Психологія

Для кого: Дорослі

16.04.2021

80

4

0

Опис документу:
Біллі Мілліган народився в 1955 році і через деякий час потрапив у всі підручники психіатрії. Зазвичай роздвоєння особистості передбачає, що всередині одного тіла знаходяться дві особистості, які найчастіше конфліктують між собою. Усередині Біллі зібралося 24 особи, зміну яких оточуючі могли спостерігати і навіть відрізняти особистості по голосу і міміці! З 24 особистостей 10 були основними, а інші ж придушувалися за скоєння вчинків,
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Фото: http://seoatom.ruМножинна особистість Біллі Міллігана

Біллі Мілліган народився в 1955 році і через деякий час потрапив у всі підручники психіатрії. Зазвичай роздвоєння особистості передбачає, що всередині одного тіла знаходяться дві особистості, які найчастіше конфліктують між собою. Усередині Біллі зібралося 24 особи, зміну яких оточуючі могли спостерігати і навіть відрізняти особистості по голосу і міміці!

З 24 особистостей 10 були основними, а інші ж придушувалися за скоєння вчинків, небезпечних для "колективу".

Альтер-особистості у Біллі Миллігана з'явилися у віці 8-9 років, коли маленький Біллі став жертвою фізичного і психологічного насилля з боку вітчима. Базовими вважалися 10 альтер-особистостей, які переважно контролювали свідомість (в дужках дано опис того, як вони себе представляли):

 • Біллі (початковий Вільям Стенлі Мілліган, з чітко вираженими суїцидальними схильностями);

 • Артур (освічений англієць. Експерт у науці й медицині. За допомогою логіки і дедукції з'ясував, що він не один в тілі Міллігана, і виявив решту особистостей. Разом з Рейдженом взяв на себе відповідальність за загальне тіло - за винятком небезпечних ситуацій, в яких контроль здійснював Рейджен. Встановив правила поведінки для решти "членів сім'ї" - особистостей Миллігана);

 • Рейджен Вадасковініч (югослав, говорив зі слов'янським акцентом, писав і говорив  сербохорватської мовою. Є "хранителем ненависті". Комуніст, експерт в зброї і боєприпасах, відповідає за фізичну форму. Володіє надзвичайною силою, завдяки тому, що Артур навчив його управляти потоком адреналіну. Слабке місце Рейджена це жінки і діти, він не бентежиться допомагати їм, якщо вони в біді, аж до крадіжки їжі і речей для них. Він керує базовими діями в небезпечних ситуаціях і, разом з Артуром, може класифікувати особистостей як "небажаних");

 • Аллен (18 років, шахрай, маніпулятор, володіє красномовством. Найбільш часто спілкується із зовнішнім світом. Малює портрети, грає на барабанах. Єдиний правша і єдиний, хто курить сигарети);

 • Томмі (За власними словами, його часто плутають із Алленом. Самостійно розібрався в електриці, принципах роботи електричних і механічних пристроїв, замків. Навчився керувати м'язами і суглобами, звільнятися від наручників. Грає на саксофоні, малює пейзажі);

 • Денні (переляканий 14-річний хлопчик, боїться людей, особливо чоловіків. Малює тільки натюрморти, тому що боїться землі в будь-якому вигляді - вітчим колись змусив його вирити могилу і закопав у ній, залишивши тільки отвір для дихання);

 • Девід (займав свідомість, щоб взяти на себе біль інших);

 • Крістін (3-річна англійка, одна з перших проявилених особистостей Біллі і перша дізналася про існування когось ще. Стояла в кутку в школі і вдома, якщо "Біллі" набешкетує, оскільки на відміну від інших особистостей робила це спокійно, улюблениця "сім'ї");

 • Крістофер (брат Крістін)

 • Адалана (19-річна лесбійка. Мала здатність зайняти тіло за власним бажанням. Готує, наводить порядок в "родині", пише вірші. Займає тіло в ситуаціях, коли справа доходить до того, щоб бути "джентельменом", ніжна з жінками. Саме вона займалася згвалтуваннями).

Велику частину часу Біллі Милліган контролювали Артур і Рейджен, що виробили певний кодекс поведінки для решти особистостей. Наявні 13 інших особистостей були оголошені ними небажаними за проступки, що мали яскраво виражене асоціальне срямування та кримінальний характер.

Інтегративною особистістю був Учитель, який вперше явно проявився під час проходження Біллі курсу лікування в Афінському центрі психічного здоров'я. Саме він допоміг Кізу розповісти історію Біллі Міллігана, так як виявився здатний згадувати ті епізоди, які не були доступні іншим членам "родини".
У 23 роки Біллі був затриманий за підозрою у згвалтуваннях. Його провина була очевидна і не підлягала сумніву, поки психолог не звернув уваги, що часом він поводився дуже дивно. Після ретельного вивчення підозрюваного з'ясувалося багато неймовірних подробиць життя, породжених свідомістю.

Зокрема:

 1. Самого Біллі альтер-особистості не допускали до управління свідомістю, оскільки кожного разу, коли він приходив у себе, перебуваючи в невідомому для нього місці або в'язниці, він намагався покінчити з собою. При пробудженні Біллі всякий раз був шокований, оскільки вважав минулу спробу самогубства успішною і думав, що давно був мертвий.

 2. На один із днів народження трирічна Крістін спекла для Біллі торт. З цієї нагоди Артур дозволив "розбудити" Біллі, але це призвело до ще однієї спроби самогубства, і Біллі був "приспаний" на кілька років.

 3. Особистості володіли різними здібностями і характерами. Двоє з них говорили з акцентами, один знав мову, яку Біллі ніколи не вивчав, інший вмів вибиратися з наручників і тому виконував роль лідера при попаданні в тюрму, а молода дівчина була лесбіянкою. Маючи певну спеціалізацію, різні особистості починали керувати свідомістю як раз в той момент, коли це було найбільш потрібно. Так, коли Біллі відчував біль, в роботу включався підліток Девід, який брав біль на себе. Сам Біллі ніколи не відчував змішаних почуттів: за все відповідали різні особистості.

 4. Особистості Біллі Міллігана були обдарованими художниками і музикантами, які спеціалізувалися на окремому напряму в живописі / графіці або музичному інструменті.

У всіх 24-х був різний коефіцієнт інтелекту.

 1. Для того щоб Біллі зміг постати перед судом і давати свідчення у справі про згвалтування, психіатри намагалися "зібрати" всі особистості в одну. Так звана інтегрована особистість формувалася роками і з великими труднощами. Спочатку вдалося "склеїти" найбільш близьких один одному за темпераментом особистостей. Однак, коли Біллі надто хвилювався, особистості знову розпадалися, і все доводилося починати заново.

 2. При з'єднанні особистостей загальні здібності виявлялися гірше, ніж здатності кожного окремо, інтегрована особистість мала проблеми із самовизначенням і була "усередненим" варіантом, нездатним згадати власне ім'я.

 3. З'ясувалося, що згвалтування відбувалися з вини Адалани (19-річної лесбіянки) під час того, як одна з інших особистостей намагалася пограбувати жінок. Незважаючи на те, що Адалані було заборонено опановувати свідомістю, вона "незаконно" включалася і скоювала злочини. Жодна з інших особистостей не здогадувалася про скоєний злочин.

 4. Під час допитів поговорити з Біллі було вкрай непросто. Для цього довелося довго вмовляти Артура дати дозвіл розбудити Біллі. Дозвіл було дано в обмін на обіцянку забезпечити безпеку схильного до суїциду Біллі, перш за все, від самого себе.

У 1991 році, після 10 років інтенсивного лікування в різних медичних установах штату Огайо, Біллі Мілліган був визнаний "цілісним" і його відпустили на свободу. Зараз живе в Каліфорнії і, за власним визнанням, залишається розщепленою особистістю. Займається програмуванням, фізикою та математикою. У 1999 році написав програму штучного інтелекту Harsesis з розширеними можливостями до спілкування, створив близько дюжини веб-сайтів.

Працює в раді по захисту прав дитини, веде переговори за позовами постраждалих дітей до страхових компаній. Консультує неписьменних ув'язнених і допомагає їм здобувати освіту. Тестує собак на схильність до насильства. Захоплюється малюванням. За словами його адвоката, Брюса Тебіта, "на деяких стінах кімнат його будинку - прекрасні фрески, інші списані математичними формулами. Це за межами людських можливостей - знати все про Біллі Міллігана".

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.