Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Цивільний захист у закладах освіти: складаємо мобілізаційний план
»
Взяти участь Всі події

Матеріал для використання "Інтернет: за чи проти? Роздуми - поради в малюнках і не тільки..."

Інформатика

Для кого: Дорослі

20.04.2021

108

3

0

Опис документу:
З появою інтернету в сім'ї часто виникають проблеми, яких раніше не було, можуть почастішати конфлікти між батьками та дітьми. В чому ж проблема, точніше сказати, проблеми цього? З появою інтернету в сім'ї часто виникають проблеми, яких раніше не було, можуть почастішати конфлікти між батьками та дітьми. В чому ж проблема, точніше сказати, проблеми цього? Автор: Юлія Юріївна Ручйова,
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Інтернет: за чи проти?

Беручи до уваги той факт, що це творча робота, то дозволю собі представити на Ваш розсуд роздуми - поради в малюнках і не тільки...

Все більше українців долучаються до світової мережі... Але це не такий простий процес, як може здаватися на перший погляд, а навіть, навпаки. З появою інтернету в сім'ї часто виникають проблеми, яких раніше не було, можуть почастішати конфлікти між батьками та дітьми. В чому ж проблема, точніше сказати, проблеми цього?

Спробуємо перелічити деякі з них. Отже, що насторожує батьків ?

По-перше, в більшості випадків, діти мають набагато кращий рівень володіння комп'ютером, роботи в інтернеті. Тому перша проблема серед батьків : Інтернет - "з чим його їдять?" Адже саме так ми кажемо, коли йдеться про щось не зовсім нам зрозуміле, чи не так?
Вихід: запропонуйте Вашій дитині зайнятися Вами, точніше Вашою комп'ютерною грамотністю. Впевнена, що Ви відкриєте багато цікавого один в одному. А для дитини це гарний стимул відчути свою значущість в стосунках.

По-друге, для більшості інтернет - це лабіринт. Це дійсно так! Адже його важко назвати навіть океаном інформації, це буде замало.
Гарна новина: з будь - якого лабіринту є вихід. Перед початком роботи визначтесь, що Ви шукаєте. Якщо Ваша дитина працює з інформацією і відчуває розпач від того, що не вдається знайти необхідне, складіть з нею список ключових слів, спорідненої інформації.

По-третє, знайшовши важливу інформацію, не завжди чітко можна згадати, де саме вона знаходилася...
Вихід: складіть каталог (картотека, спеціальний записник чи зошит), де буде знаходитися перелік сайтів, які можуть стати Вам в нагоді. Запропонуйте дитині зробити свій каталог, прикрасити його. Це, в свою чергу, дасть змогу і Вам зазирнути на ті сайти, якими цікавиться Ваша дитина. Можливо Ви подивитесь на неї по - іншому...

Наступна проблема - проблема часу. Багато батьків скаржаться на проведення дитиною занадто багато часу перед комп'ютером. Вже не є таємницею, що існує залежність, зокрема від інтернету. А це більше схоже на хворобу, ніж просто на забавки дітей. Тобто, агресія з боку батьків - не кращий вихід.
Вихід: складіть з дітьми графік роботи в інтернеті. Не лінуйтесь, шукайте освітні сайти, зокрема іноземною мовою. Порадьтесь з вчителем ( Вам дуже пощастить, якщо вчитель надасть Вам перелік сайтів, які можуть стати Вам в нагоді). Наполягайте на тому, щоб перед тим, як грати в ігри, дитина виділила час на роботу з освітніми сайтами (можливо, відкрию таємницю для когось, але є дуже багато цікавих сайтів іноземною мовою, де діти залюбки працюватимуть, головне - сфокусувати їх увагу).

Отже, у Ваших руках можливість показати дитині, що інтернет - це поле для творчої діяльності, треба лише вдосконалювати свої знання. Не бійтеся вчитися разом з дитиною: як скопіювати інформацію, як записати (закачати) пісню чи фонограму, як створити сайт Вашої сім'ї, як працювати з різними програмами, зокрема, фотошоп… Побільше творчих проектів, це зробить Вас командою, а це тоге варте! Попросіть дитину допомогти створити презентацію про Вашого улюбленого співака, футбольну команду, тощо....Запропонуйте зробити те саме про її улюблених виконавців, подивіться, не поспішайте критикувати, спробуйте зрозуміти.. Згадайте фразу з фільму "Доживём до понедельника": "Счастье - это когда тебя понимают..." А хто краще за Вас зможе це зробити?

І, нарешті, найголовніше - інтернет недаремно називають всесвітньою мережею. Він здатний об'єднувати людей з різних куточків планети, з'єднувати тих, хто без його наявності ніколи б не познайомились і навіть не підозрювали про існування одне одного.

Головне, щоб це приносило користь, сприяло інтелектуальному, моральному, духовному росту. Для цього - необхідний контроль, хоча б час від часу. Не бійтеся зануритися в світ Вашої дитини, вона чекає на Вас в ньому, адже інколи їй необхідна саме Ваша думка, підтримка, увага...Приємних навколосвітніх подорожей Вам, шановні...

Перелік сайтів, які можуть стати в нагоді Вам і вашій дитині для вивчення англійської мови (з досвіду)

www.mingoville.com

Може бути рекомендований для дітей від 5-14 років. Презентація маиеріалу - у цікавій формі з героями казкового міста - Мінговіля, міста, де живуть фламінго. У цікавій формі діти познайомляться з 10 місіями ( Missions), кожна з яких ділиться на 10-13 етапів.

Теми:

 • Mission 1. The Family

 • Mission 2. Colours and Clothes

 • Mission 3. Numbers and Letters

 • Mission 4. Nature and Seasons

 • Mission 5. The Body

 • Mission 6. Food and Shop

 • Mission 7. Time and Travel

 • Mission 8. Animals

 • Mission 9. House and Furniture

 • Mission 10. Sport and Media

www.britishcouncil.org/kids.htm www.britishcouncil.org/learning-english-gateway

Освітній сайт Британських Рад. Дуже багато різної інформації, яка для зручності розподілена тематично ( згідно алфавіту). На кожну тему Ви знайдете, ігри, пісні, історії, матеріали, які можна роздрукувати і використовувати вдома.

Також існують поради для батьків, як саме можна використовувати ці види діяльності (англійською мовою).

www.languagelink.ru

Сайт, де Ви можете визначити рівень знань з іноземної мови:

 • Beginner

 • Elementary

 • Pre - Intermediate

 • Intermediate

 • Upper - Intermediate

 • Advanced

www.learnenglish.de

Сайт містить багато країнознавчої інформації, тестів (лексичних, граматичних), диктантів, тощо.

www.easyenglish.com

Можливий вибір рівня тестів (від легких до складніших). Після виконання можна подивитися помилки, пояснення, а також рекомендовані сайти, де можна потренувати теми, з яких було допущено помилки. Тести не змінюються, тобто можна закріплювати до найбільш бажаного результату.

www.esltower.com

Тематичний розподіл лексичного, граматичного матеріалу. Буде в нагоді як вчителям так і батькам, адже матеріали можна копіювати і працювати з ними самостійно. Великий вибір тем, безліч цікавих завдань.

Завершити хочу такими словами:

Без нього вже ніяк не можна, він - норма, не дивина.
Щоб вирішити, друг він Вам чи ворог ?
Є відповідь лише одна:
Перш ніж виходити у мандри у мережі цій - інтернеті,
Запрограмуйтесь лиш на гарне - його так багато на планеті!
Весь бруд інформаційний оминайте, пастки можливії вивчайте,
І все про себе викладати ні в якому разі не поспішайте.
Він - помічник, знавець, порадник,
Інформаційне джерело.
Культуру виробіть роботи,
Бо є добро, а є там й зло.
Та вибір все ж таки за Вами,
Що оберете - те і буде.
Давайте лише пам'ятати:
Ми - українці, добрі, щирі люди.

Сподіваюся, що ця творча робота допоможе тим, хто її читатиме. Адже вклала я в неї частинку своєї душі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.