Матеріал для вчителя "Колядки та щедрівки"

Виховна робота

Для кого: Дорослі

26.05.2021

72

1

0

Опис документу:
Колядки та щедрівки складають групу зимових календарних пісень. Це величальні пісні українських трударів-хліборобів, пов’язані із праслов’янським культом Сонця. Тож тематика, мелодика, форма колядок і щедрівок і колядницькі звичаї виказують ознаки глибокої старовини. Темами колядок і щедрівок є землеробство та родина трударя, її побут і добробут.(Інтернет)
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Колядки співай, та працювати не забувай

Колядки та щедрівки складають групу зимових календарних пісень. Це величальні пісні українських трударів-хліборобів, пов’язані із праслов’янським культом Сонця. Тож тематика, мелодика, форма колядок і щедрівок і колядницькі звичаї виказують ознаки глибокої старовини. Темами колядок і щедрівок є землеробство та родина трударя, її побут і добробут.

Усі ці пісні величального змісту співаються конкретно господареві, господині, парубкові, дівчині. Колядки та щедрівки закликають богів («Ой дай Боже!» — «Ой дай Боже!») дати господареві (чи господині, парубкові, дівчині) доброго здоров’я та господарчих достатків, пов’язаних з добрим урожаєм, сприятливими умовами обробітку землі, прибутків у господі (особливо худоби). Засобом художніх порівнянь, епітетів, метафор звеличується, вихваляється господар, члени його сім’ї, яким бажають доброї долі, здоров’я, любові, та – снаги у праці. Співають цих пісень під вікном чи біля дверей, переходячи від хати до хати. Після співу колядники отримують якусь винагороду.

Згадаймо хоч деякі з незліченної кількості колядок та щедрівок.Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили