і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Куля і сфера

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №TC660474
За публікацію цієї методичної розробки Балюк Тетяна Григорівна отримав(ла) свідоцтво №TC660474
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Куля і сфера. Переріз кулі площиною. Дотична площина до сфери

Слайд № 2

Сформувати уявлення про кулю та її елементи. Навчитися будувати кулю. Сформувати уявлення про перерізи кулі площиною. Сформувати уявлення про дотичну площину до кулі. Навчитися розв'язувати задачі з використанням кулі її перерізів та дотичної площини. Мета

Слайд № 3

Кулею називається тіло, що складається з усіх точок простору, які розташовані від даної точки на відстані, що не більша за дану. Ця точка називається центром кулі, а дана відстань — радіусом кулі.

Слайд № 4

Межа кулі називається кульовою поверхнею або сферою. Точками сфери є всі точки кулі, які віддалені від центра на відстань, що дорівнює радіусу. Сфера

Слайд № 5

Діаметр кулі Відрізок, який сполучає дві точки кульової поверхні і проходить через центр кулі, називається діаметром. Кінці будь-якого діаметра називаються діаметрально протилежними точками кулі. В А О

Слайд № 6

Діаметральна площина Площина, яка проходить через центр кулі, називається діаметральною площиною Переріз кулі діаметральною площиною називається великим кругом. Переріз сфери діаметральною площиною називається великим колом.

Слайд № 7

Куля, як тіло обертання Куля – тіло, утворене під час обертання півкруга навколо його діаметра.

Слайд № 8

Слайд № 9

Межа кулі називається кулевою поверхнею, або сферою. Відрізок, що сполучає дві точки кульової поверхні й проходить через центр кулі, називається діаметром. Куля є тілом обертання, яке утворюється під час обертання півкруга навколо його діаметра як осі. Будь-який переріз кулі площиною є круг. Центр цього круга є основою перпендикуляра, опущеного з центра кулі на січну площину.

Слайд № 10

Перерізи кулі площиною Площина, яка проходить через центр кулі, називається діаметральною площиною. Переріз кулі діаметральною площиною називається великим кругом, а переріз сфери — великим колом, або екватором. Будь-яка діаметральна площина кулі є її площиною симетрії. Центр кулі є її центром симетрії.

Слайд № 11

Дотична площина до кулі Площина, яка проходить через точку А кульової поверхні та є перпендикулярною до радіуса, проведеного в точку А, називається дотичною площиною. Точка А називається точкою дотику. Дотична площина має з кулею тільки одну спільну точку- точку дотику. Пряма, яка належить дотичній до кулі площині й проходить через точку дотику, називається дотичною до кулі в цій точці. Вона має з кулею тільки одну спільну точку.

Слайд № 12

Симетрія кулі Будь-яка діаметральна площина кулі є її площиною симетрії. Центр кулі є її центром симетрії

Слайд № 13

Задача 1. У кулі на відстані 4 від центра зроблено переріз, площа якого становить 9π.Обчислити радіус кулі. Дано: S пер = 9 π, m = 4 Знайти: R Розв’язання. Відповідь: 5.

Слайд № 14

Кулю, радіус якої 41 дм, перетнуто площиною на відстані 9 дм від центра. Знайти площу перерізу. Задача 2

Слайд № 15

Вони оточують нас

Слайд № 16

Презентацію підготувала Балюк Т.Г.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

 • Додано
  22.02.2018
 • Розділ
  Геометрія
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  7634
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  TC660474
 • Вподобань
  0
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №TC660474
За публікацію цієї методичної розробки Балюк Тетяна Григорівна отримав(ла) свідоцтво №TC660474
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти