Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Природотерапія для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій
»
Взяти участь Всі події
Платна розробка

Кубик Блума "Форми слова"

Українська мова

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас

18.01.2022

253

1

0

Опис документу:

Розробка перевірена на практиці. Ефективна під час вивчення теми "Форми слова" у 1-2 класах та як пропедевтична основа для вивчення відмінків. Можна застосовувати і в 3-4 класах на початкових етапах вивчення відмінків (за виключенням кличного). Допоміжні слова можна додати свої на вільній розгортці, що додається. Особливості кубика: грані- в шести кольорах веселки. Їх послідовність співпадає з послідовністю відмінків, що важливо при образному запам'ятовуванні запитань, що відповідають відмінкам.

Декілька варіантів кубиків дозволяють отримувати знання під час гри (у групах, у парах, активність "вчитель-учні" тощо). До прикладу: один гравець показує грань із запитанням (скажімо "Кого? Чого?), інший шукає грань такого ж кольору з відповіддю "Кота, сонця). Слова можна писати будь-які. Для цього надана додаткова розгортка кубика з такими ж кольорами, як і на "питальному". До цього, тренувального, кубика можна прикріпити (на усі грані) плівку для ламінування і діти можуть самі писати відповіді на ній. Скажімо: задане слово: зима. По черзі гравець обертає грані кубика: 1- червона грань - Хто?Що? (тут слово можна конкретизувати, як неістоту і обирати до нього відповідне запитання - "Що?"). Другий гравець пише на грані червоного кольору "зима". 2 грань- помаранчова - "Чого?". Відповідна грань у партнера - "зими"... Надалі, обертаючи кубик із запитаннями першим гравцем, другий - може відповідати усно.

Гру можна удосконалити за своїм смаком: додати інші варіанти гри, зробити кубики на кожного учня тощо. Також можна використовувати кубик під час аналізу текстів: "Хто головний герой оповідання? Кого він зустрів? Кому допоміг? та інше. До речі такий метод дозволяє виділити головне у різних частинах тексту завдяки асоціаціям образу (відповіді на запитання) з кольором, на якому це запитання записане.

Граючи в цю гру, діти розвивають критичне мислення, пам'ять, комунікативні навички, зацікавленість, вчаться аналізувати та просто - навчаються з радістю!

Спробуйте - та зробіть свої власні висновки! А я буду вдячна за відгуки та ваш досвід!

До речі, дизайн та наповнення кубика можна змінити у Canva. А також завантажити у зручному для вас форматі.

Технічний нюанс: бажано наклеїти розгортку на картон.

Нещодавно завантажили