Конспект засідання Засідання клубу «МІФ»

Опис документу:
Мета: розширити та поглибити здобуті на уроках математики, інформатики та фізики знання учнів; викликати в учнів інтерес до точних наук, прагнення більше знати, розуміти; виховувати дисциплінованість, уважність, самостійність, цілеспрямованість, уміння досягати мети.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Засідання клубу «МІФ»

для учнів 8 класу

Мета: розширити та поглибити здобуті на уроках математики, інформатики та фізики знання учнів; викликати в учнів інтерес до точних наук, прагнення більше знати, розуміти; виховувати дисциплінованість, уважність, самостійність, цілеспрямованість, уміння досягати мети.

Обладнання: презентація, мультимедійний комплекс, чорний ящик, 6 стаканів, циркуль, м’яч, роздатковий матеріал.

План змагань:

  1. Привітання. Слайд 2

  2. Розминка. Слайди 3-4

  3. Чорний ящик. Слайди 5 - 8

  4. Вірю – не вірю. Слайди 9 - 12

  5. Шифрувальники. Слайд 13

  6. Вболівальників. Слайд 14

  7. Далі… Далі…. Слайд 15

  8. Асоціації. Слайди 16 - 17

  9. Капітанів. Слайд 18

  10. Пісенний. Слайд 19

Хід заходу

Ведучий1. Добрий день, дорогі друзі!

Ми раді вітати вас у цьому залі на засіданні клубу «МІФ» , яке присвячене прекрасним наукам – математиці, інформатиці та фізиці!

Ведучий2. Не всі ви у майбутньому станете математиками, фізиками чи програмістами, але ці науки потрібні і в науці , і в техніці, і у повсякденному житті.

Ведучий 1. Нехай ті учні,яким точні науки здавалися нудними та нецікавими, сьогодні переконаються , що вони веселі та захоплюючі.

Ведучий 2. Багато чого залежить від вас, шановні вболівальники, від того, наскільки активними ви будете. Але в нашому залі не можна вигукувати з місця, підказувати.

Ведучий 1. Допомагатимуть нам визначити переможців члени журі… Наші судді мають право знімати бали з команд, якщо їх члени або вболівальники порушують дисципліну, заважають проведенню змагань.

Ведучий 2. Увага! Засідання клубу вважається відкритим. За столи запрошуються команди «Математиків», «Інформатиків» та «Фізиків», які покажуть свої знання, ерудицію, вміння логічно міркувати, знаходити вихід зі складних ситуацій. Нехай під час змагань пануватимуть кмітливість, наполегливість, довіра та повага один до одного.

І конкурс «Привітання команд»

Максимальна оцінка конкурсу - 5 балів.

Оцінюється:

  • емблема;

  • девіз.

ІІ конкурс «Розминка»

Смішні запитання та відповіді на них. Кожній команді задаються запитання, на які вони мають дати відповіді. За саму смішну відповідь максимально 5 бали

1. Скільки треба математиків, щоб вкрутити електричну лампу?

2. Чому програмісти не заливають в машину 95-й бензин?

3. Для догляду за стареньким комп‘ютером необхідна приємна дівчина, яка б... (продовжіть).

4. Миколка, який запізнився на урок, влітає в клас. Не привітався, шапки не зняв.

Вчитель суворо: Миколо! Зараз же вийди і… (продовжіть)!!!

ІІІ конкурс «Чорний ящик»

Команди повинні назвати предмет, який знаходиться в чорному ящику за допомогою 5 запитань - підказок. Ціна запитання після кожної підказки зменшується на один бал.

  1. Цей предмет тісно пов’язаний з математикою, з ним знайомі всі. Що це?

  • Існує легенда про грецького винахідника Дедала та його племінника , дуже талановитого юнака, який придумав гончарний круг, першу в світі пилку і те , що лежить в цьому ящику. За це він поплатився своїм життям, оскільки заздрісливий дядько зіштовхнув його з високого валу.

  • Цей найдавніший предмет пролежав у землі 2000 років, проте конструкція його практично не змінилася, настільки була досконалою.

  • У Давній Греції вміння користуватися цим предметом вважалося най -більшою майстерністю, а вміння розв’язувати задачі з його допомогою - ознакою великого розуму.

  • Цей предмет незамінний в архітектурі і будівництві, необхідний для перенесення інших розмірів, для побудови креслення рівних кутів.

  • Про цей предмет є загадка «Змовилися 2 ноги робити дуги і круги».

  1. Це фізичне тіло, з яким ви всі знайомі, що це за тіло?

    • За допомогою цього тіла можна продемонструвати закон Паскаля і пружність газів.

    • Його можна використовувати в науці для дослідження фізичних явищ.

    • Воно має найменшу площу поверхні із всіх геометричних фігур того ж об’єму.

    • З ним дружать багато учнів нашої школи.

    • За ним плакала Таня.

ІV конкурс «Вірю – не вірю?»

  1. Що на честь С. Ковалевської англійський математик - меценат Джордж Сільвестр написав сонет, в якому назвав її «небесною музою». (Так)

  1. Чи вірите ви, що інформація на комп’ютері зберігається у вигляді файлів. (Так).

  1. Що грецький математик Ератосфен займався відсіванням простих чисел? (Так)

  2. Що грецьке слово геометрія в перекладі українською мовою означає будівництво? (Ні. Землемірство )

  1. Що Фалес помер від хвилювання на трибуні, спостерігаючи за боєм Піфагора на 58-ій олімпіаді? (Так)

  1. Що математик, фізик, механік І. Ньютон вигукнув : «Дайте мені точку опори , і я переверну світ» ( Ні. Це сказав Архімед)

  1. Чи вірите ви, що за обробку даних в комп’ютері відповідає одна найбільша мікросхема – пам’ять? (ні. Процесор)

  1. Що нумерацію місць в театрі ввів Евклід? ( Ні. Декарт)

  1. Що трикутник зі сторонами 3,4,5 називається египетським? (Так)

  1. Що діаметр в перекладі з грецького означає «струна» (Ні. Хорда)

  1. Що трьома музичними нотами легко розділити яблуко на три абсолютно рівні частини? (Так. ДО- ЛЯ- МІ)

  1. Що у нас фестивалі рок-музики, на яких бувають представлені всі її напрямки, починаючи від джаз – року та закінчуючи дез - метал називаються «Золотий інтеграл» (Так)

  1. Що книга «Начала» Евкліда була основним підручником з геометрії і практично не змінювалася 20 століть? ( Так)

  1. Чи вірите ви, що монітор – це стандартний прилад для введення даних в комп’ютер? (Ні. Клавіатура)

  1. Що М.Ю.Лермонтов сказав: «Натхнення потрібно в поезії, як і у геометрії» (Ні. Пушкін)

  1. Що М.Ю.Лермонтов дивував друзів-офіцерів, коли показував їм задачу визначення задуманого числа. Командир полку назвав поета ворожбитом. «Ворожбит-не ворожбит, а математику вивчав,»- відповів Лермонтов. Чи правда це? (Так)

  1. Що Карл Фрідріх Гаусс був названий «королем математиків?» (Так. У 1885 р. на медалі з барельєфом Гаусса був напис «Король математиків»

  2. Що на могилі Галілео Галілея – видатного астронома, фізика, математика є напис: «Він зупинив Сонце і зрушив Землю?» (Ні. Напис на могилі М. Коперника)

V конкурс шифрувальників.

Подивіться на схеми.

Діти -4672 Вухо- 8671

Вік – 563 Жук- 356

Квіти- ? Кожух- ?

На них по два слова зашифровані числами, а третє слово не зашифроване. Вам необхідно записати число, що відповідає 3 слову. (35672 і 61357)

VІ конкурс вболівальників.

1.Яке це число?

Загадав одне число, взяв його третину і побачив, що всього вийшла половина. (1,5)

2.Вчора в школі три дитини малювали три картини,

Працювали три години.

Якщо сто таких картин сто дітей сидять малюють,

Скільки треба їм годин,- хай присутні поміркують. (Три)

VІІ конкурс « Далі… Далі … »

1.Скільки буде, коли сотню поділити на четверту частину? (400)

2.Поїзд довжиною 1 км їде з швидкістю 60 км/ год. За який час він проїде тунель довжиною 1 км. ( 2 хв.)

3.На уроці фізкультури учні стали в один ряд на відстані 1 м один від одного. Весь ряд був завдовжки 25 м. Скільки було учнів? (26)

4.Як записати число 100, використавши 5 одиниць?(111-11)

5.Що легше : 1 кг заліза чи 1 кг пуху?(Вага однакова)

6.Опівночі йшов дощ. Чи можна чекати сонячну погоду через 2 доби? (Ні. Буде ніч.)

7.Де народився Рене Декарт? (Франція)

8.Де народився Ісаак Ньютон? (Англія)

9. Кого називали « Принцесою математики » (С. Ковалевську)

10.Давньогрецький математик , філософ, спортсмен.(Піфагор)

11.Скільки усього існує двозначних чисел? (90)

12.Що означає слово « екстремум»? (Крайній)

13.В одному будинку 100 квартир. Скільки разів на табличках з номерами квартир написана цифра 9? (20)

14. Чий надгробний пам’ятник прикрашає зображення кулі, уписаної в циліндр? (Архімеда)

15. Кому або чому зведений пам’ятник у центрі Будапешта? (Нулю)

VІІІ конкурс капітанів «Асоціації»

  • Установіть відповідність між математичними поняттями і приказками або прислів’ями, з якими вони асоціюються.

Максимальний бал: 5

Математичні поняття: подібні доданки, модуль числа, нуль, подвійна нерівність, протилежні числа.

Приказки і прислів’я:

Ні риба ні м’ясо. (нуль)

Криве дерево, а яблука солодкі. (модуль числа)

Ранок старший за вечір і молодший за день. (подвійна нерівність)

Люди з людьми, а гори з горами. (подібні доданки)

Два брати у воду дивляться, а повік не зійдуться. (протилежні числа)

ІХ конкурс «Практичний»

Поки капітани працюють команда виконує практичні завдання.

Максимальний бал: 5

  1. Маємо 3 склянки з соком і 3 порожні. Треба зробити так, щоб повні і порожні склянки стояли через одну, але взяти до рук дозволяється тільки один раз одну склянку. Як це зробити? ( Із другої з правого краю склянки перелити сік у другу з лівого краю).

  1. Розгадати анаграму та знайти зашифроване слово

(шина)

Х конкурс «Пісенний»

Команди по черзі співають кілька стрічок із пісень, де зустрічаються числа, фізичні явища. Перемагає та команда, яка останньою співає пісню. Пісні не повторювати.

Підсумки конкурсу. Журі визначає переможців. Команди нагороджуються грамотами.

Ведучий: Ми щиро вітаємо учасників гри – кмітливих і винахідливих. Учасники команд відзначилися знанням математики, інформатики та фізики, логічним мисленням, винахідливістю, чіткістю у висловлюваннях. Сподіваємося, що наше свято не пройшло безслідно. Можливо збільшилася кількість учнів, яких зацікавила математика і вони займуться її вивченням.

Література

  1. І.С.Маркова «Математика після уроків » Харків Видавнича група «Основа» 2006

  2. І.А. Кушнір « З геометрією на ти!» Харків Видавнича група « Основа » 2007

  3. О.О.Василенко « Серенада математиці » Харків Видавнича група «Основа» 2009

  4. О.О.Василенко «Жінки й математика» Харків Видавнича група « Основа » 2008

  5. Розробка Никоненко З.О., Глухівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. М.І.Жужоми, «КВК для учнів 7-8 класів»

  6. Завдання для сценаріїв позакласних заходів. Математика в школах України. Позакласна робота. №10, 2012р., с.29

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн