Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

Конспект заняття "Подорож до Європи"

Образотворче мистецтво

Для кого: 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас

06.10.2021

50

1

0

Опис документу:

"Подорож до Європи"

Мета: ознайомити дітей з архітектурою Європи; архітектурними та мистецькими поняттями; розвивати інтерес до мистецтва та культурного розвитку; розвивати понятійний апарат, дрібну моторику рук; виховувати повагу до культурних надбань інших народів світу.

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема : Подорож до Європи

Мета: ознайомити дітей з архітектурою Європи; архітектурними та мистецькими поняттями; розвивати інтерес до мистецтва та культурного розвитку; розвивати понятійний апарат, дрібну моторику рук; виховувати повагу до культурних надбань інших народів світу.


І . Організаційна частина

 1. . Привітанняеревірка готовності до уроку.

ІІ. Основна частина

 1. Вступна бесіда. МНД.

Діти, підніміть, будь ласка, руку ті кому доводилось бувати за кордоном України!?

А тепер ті, хто хоче відправитись у подорож у майбутньому?

Чудово! Я рада що багато з вас мають жагу до пригод і подорожей!

Ми сьогодні зможемо відчути себе справжніми мандрівниками, адже зараз почнемо наше віртуальну подорож місцями які занесені до світової спадщини ЮНЕСКО!

 1. Вивчення нового матеріалу.

ЮНЕСКО- організація об'єднаних націй з питань освіти науки та культури.

До цього списку належать різні об'єкти. Як природні так і створені людиною.

Ці об'єкти мають велике значення для людства, адже мають унікальне походження, або історію.

Тож, починаємо нашу подорож!

Щоб не заблукати, і повернутися додому, ми намалюємо мапу нашої подорожі!

Як справжні картографи!

І будемо позначати шлях яким пройшли, і на чому його подолали.

(Зразок мапи)

1. Спершу ми побуваємо у Києві у Софіївському соборі та Києво-Печерській лаврі.

Софійський собор, або Софія Київська — визначна пам'ятка історії та архітектури України, розташована на Софійській площі міста Києва. Збудований 1037 року київським князем Ярославом. Названий на честь святої Мудрості Божої (Софії).

Ки́єво-Пече́рська ла́вра — православний монастирський комплекс Української Православної Церкви (Московського патріархату) в Києві, Україна. Один із найбільших християнських центрів-святинь країни. Визначна пам'ятка історії та архітектури.

2. Греція

Акрополь (від грец. άκρως та грец. πόλις — «верхнє місто») — височинна частина давньогрецького міста. Звичайно акрополь — місце первинного поселення, навколо якого поступово розросталось менш захищене «нижнє місто»: у далекому минулому акрополь слугував прихистком для мешканців міста під час воєн. Іноді акрополь мав власну назву, так в Коринфі його називали Акрокоринфом, а в Фівах - Кадмеєю. В Сиракузах роль акрополя грав острів Ортігія.

В деяких містах, зокрема в Аргосі та Мегарах, акрополів було кілька.

Найвідомішим з акрополів є акрополь в Афінах, який сьогодні є археологічний заповідником із музеєм і є об'єктом Світової спадщини ЮНЕСКО. Власне, це пагорб заввишки 156 м, 170 м завширшки та довжиною близько 300 м.

Донині збереглися Парфенон — головний храм Стародавніх Афін на честь покровительки міста та усієї Аттики богині Афіни;

Зберігся і донині акрополь в Україні Аттикаліт на території сучасного Криму

Афінський акрополь, атенський акрополь — найвідоміший акрополь у світі, розташований у столиці Греції місті Афіни на пагорбі Акрополіс висотою 156 м над рівнем моря. Афінський акрополь був офіційно проголошений провідною пам'яткою загальноєвропейської культурної спадщини 26 березня 2007 року.


 1. Іспанія

Альтамі́ра (ісп. La cueva de Altamira) — печера в Іспанії з поліхромним кам'яним живописом епохи верхнього палеоліту (Солютрейська культура). Знаходиться поблизу Сантільяна-дель-Мар в Кантабрії, Іспанія. Печера з живописом — об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1985.

Печера довжиною 270 м складається з серії подвійних коридорів і зал. Головна зала становить у довжину 18 м і від 2 до 6 м у висоту. Деякий час у печері ніхто не жив, крім тварин. Малюнки представляють зображення бізонів, коней, кабанів, відбитки долонь тощо. Вони виконані вугіллям, охрою, гематитом та іншими природними фарбами. Малюнки розташовані на стелі і стінах не тільки головного залу, але і в головному коридорі та інших залах. Стародавні художники використовували природні контури стіни для створення тривимірного ефекту, можливо, це було пов'язано з їх релігійним поглядом на світ. Схожі зображення є в печерах Скандинавії і Північної Італії.

Перша публікація про Альтаміру

У 1879 археолог-любитель Марселіно Санс де Саутуола разом із 9-річною

донькою випадково відкрили печеру з малюнками. Печера була розкопана

Саутуолою та Хуаном Віланова-і-П'єра — археологом з Мадридського університету.


У 1960-1970-х печеру відвідала величезна кількість туристів, до 1500 осіб на день. Це призвело до того, що на малюнках була виявлена ​​цвіль від вогкості. Влада закрила печеру на реставрацію в 1977 і знову відкрила в 1982, однак різко обмеживши туди доступ до ~ 20 осіб на день. Черги на відвідування доводилося чекати до трьох років.


У 2002, після виявлення цвілі на малюнках у головному залі, печера була закрита для відвідувань.


У червні 2010 міністр культури Іспанії Анхелес Гонсалес-Сінді оголосила, що в 2011 печеру буде знову відкрито.[2]


У 2001 у музейному комплексі Альтаміра, розташованому поруч з печерою, були відкриті копії знаменитого живописного панно Великого плафона, а також деяких інших зображень печери, що дозволяють ознайомитися з малюнками, не відвідуючи печеру. Інші копії малюнків Альтаміри містяться в Національному археологічному музеї Іспанії в Мадриді, Німецькому музеї в Мюнхені та в Японії


4. Франція.

Фасад будівлі з серередини

Роза

вітражі янгол (фасад)

Реймський кафедральний собор.

Ре́ймський собо́р Богома́тері (фр. Notre-Dame de Reims) — собор, побудований в 13-му сторіччі на честь Діви Марії.

Собор — одна з найвизначніших споруд готичного стилю у Франції, як з точки зору архітектури, так і за кількістю скульптурних елементів — 2303. Завдяки цьому занесений до Світової спадщини ЮНЕСКО з 1991-го року. Собор є одною з найвидатніших туристичних пам'яток Франції, кількість відвідувачів в 2007-му році сягнула півтора мільйони осіб.


В 1481-му році споруда була сильно пошкоджена під час пожежі.


5. Німеччина

Ке́льнський собо́р (нім. Kölner Dom, офіційно Hohe Domkirche St. Peter und Maria) — римо-католицька церква в Кельні, Німеччина. Відомий як пам'ятка християнства та Німецького католицизму зокрема, готичної архітектури, символ тривалої віри і стійкості людей міста, в якому він стоїть. Собор присвячений святому Петру і Пресвятій Діві Марії. У ньому також зберігаються мощі Трьох Царів та святої Ірмґардіс. Собор входить до Світової спадщини, це один з найвідоміших архітектурних об'єктів Німеччини та найзнаменитіша пам'ятка Кельна, яку ЮНЕСКО описує як «виняткову роботу людського творчого генія».

Спорудження Кельнського собору почалося 1248 року і тривало, з перервами до 1880-го, — більш ніж 600 років. Храм завдовжки 144,5 м та має 86,5 м ширини, а його дві вежі сягають 157 м у висоту. Собор — одна з найбільших у світі церков і найбільша готична церква у Північній Європі. Протягом чотирьох років, 1880—1884, був найвищою спорудою у світі, поки не збудували Монумент Вашингтона. Він має другий за висотою церковний шпиль, якого перевершив тільки шпиль Ульмського собору, що був завершений на 10 років пізніше — 1890 р. Через свої величезні дві вежі він також має більший фасад, ніж будь-яка інша церква у світі.


Легенди собору

Архітектор собору Ґерхард, будучи не в силах виконати креслення майбутнього собору, вирішив запросити на допомогу диявола. Сатана тут же з'явився та запропонував обмін: архітектор отримує довгоочікувані креслення, але натомість віддає свою душу. Обмін треба було зробити після перших криків півнів. Відчуваючи безвихідь, архітектор погодився. Але розмову підслухала дружина архітектора, вона вирішила вберегти душу свого чоловіка та дістати креслення будівлі. Уставши на світанку, вона прокукурікала замість півня. Диявол негайно з'явився, передав заповітні креслення. Обман потім розкрився, але було вже запізно.

Існує продовження першої легенди: коли диявол дізнався про обман, він сказав: «Нехай настане кінець світу з останнім каменем на цьому соборі!». Відтоді собор не припиняють будувати та добудовувати: закінчиться будівництво — настане Апокаліпсис, обіцяний дияволом.

Місто Кельн стоятиме й процвітатиме доти, доки будуватиметься Кельнський собор.

Під час Другої світової війни, коли бомбардуваннями союзників був знищений практично весь Кельн, не постраждав тільки Кельнський собор. За негласною угодою летунів, собор берегли як географічний орієнтир.


5.Норвезькі фіорди — це приголомшливе видовище, що не залишає нікого байдужим. Кожна з величних гірських заток має свою унікальну красу, якою хочеться милуватися нескінченно.


Якщо запитати кого-небудь, який образ виникає в думках при слові «Норвегія», то багато хто відповість «фіорди». Ці вузькі затоки сформувався десятки тисяч років тому під час проходження льодовика і збереглися до наших днів. Саме вони є надбанням цієї північної країни.


У Норвегії є безліч фіордів, кожен із яких по-своєму унікальний. Тож вирушімо у невелику подорож її найкрасивішими фіордами.


III. Практична частина

 1. Ми завершили нашу мапу! і майже завершили нашу подорож.

Та поки ми великим і комфортним літаком вертаємось в Україну, не погано було б зробити замальовки на згадку про нашу мандрівку.

Нвмалюйте те місце яке найбільше запам’яталось вам у нашій подорожі.

(Робота у щоденниках вражень\ папері)

 1. Виставка дитячих робіт

IV. Заключна частина

 1. Підведення підсумку

 2. Рефлексія

 • Що ми використовували для віртуальної подорожі?

 • Що таке ЮНЕСКО?

 • Якими видами транспорту користувалися?

 • У яких країнах побували? На яких мовах там розмовляють?

 • Вам сподобалось? Поїдемо ще?

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Подорож місцями занесеними до світової спадщини ЮНЕСКО Подорож до Європи
Слайд № 1

Подорож місцями занесеними до світової спадщини ЮНЕСКО Подорож до Європи

Мапа для подорожі
Слайд № 2

Мапа для подорожі

Афінський акрополь, атенський акрополь
Слайд № 3

Афінський акрополь, атенський акрополь

Софійський собор, або Софія Київська
Слайд № 4

Софійський собор, або Софія Київська

Ки́єво-Пече́рська ла́вра — православний монастирський комплекс Української Православної Церкви.. Один із найбільших християнських центрів-святинь к...
Слайд № 5

Ки́єво-Пече́рська ла́вра — православний монастирський комплекс Української Православної Церкви.. Один із найбільших християнських центрів-святинь країни. Визначна пам'ятка історії та архітектури.

Альтамі́ра (ісп. La cueva de Altamira) — печера в Іспанії з поліхромним кам'яним живописом
Слайд № 6

Альтамі́ра (ісп. La cueva de Altamira) — печера в Іспанії з поліхромним кам'яним живописом

Реймський кафедральний собор
Слайд № 7

Реймський кафедральний собор

Слайд № 8

Ке́льнський собо́р
Слайд № 9

Ке́льнський собо́р

Ке́льнський собо́р інтер’єр
Слайд № 10

Ке́льнський собо́р інтер’єр

Норвезькі фіорди
Слайд № 11

Норвезькі фіорди

Слайд № 12

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили