Конспект заняття. Ознайомлення з природою. Праця на городі. "Висівання петрушки та редису"

Дошкільна освіта

19.04.2021

143

0

7

Для кого: Дошкільнята (3-4 роки)
Опис документу:
Мета: Дати урявлення про насіння городніх рослин – це майбутні овочі. Закріпити знання про овочі, способи їх вживання. Ознайомити зі знаряддями праці на городі: лопата, граблі, сапа, лійка. Вчити послідовності під час висівання насіння, залучати дітей до елементарних трудових дій.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Ознайомлення з природою.

(молодша група)

Тема: «Праця на городі. Висівання петрушки і редиски. Мета: Дати урявлення про насіння городніх рослин – це майбутні овочі. Закріпити знання про овочі, способи їх вживання. Ознайомити зі знаряддями праці на городі: лопата, граблі, сапа, лійка. Вчити послідовності під час висівання насіння, залучати дітей до елементарних трудових дій.

Учити уважно слухати вихователя, активізувати мовлення діток, пам'ять, мислення, словник на тему «висівання»

Розвивати інтерес до розвитку і росту городніх рослин, бажання доглядяти за ними.

Виховувати позитивні емоції у процесі трудових дій, допитливість, спостережливість, почуття задоволення.

Матеріал :лопата, сапа, лійка, граблі, пакетики з петрушкою та редискою,ляльки Дідуся Андрушки та Мишки Норушки. Використання художнього слова.

Хід занняття.

Поруч біля грядки дітки стають у коло:

  • Чудовий весняний день, давайте привітаємось з сонечком Привіт, ясне Сонечко.Дітки, потягніться до сонечка, привітаємось з кожним промінчиком. Сонячний промінчик торкнувся наших рученят, ми перетворились на маленькі сонечка. От ви вже самі даруєт всім

  • тепло. Всі навкруги посміхаються,радіють нам,нашому теплу, світлу.

Ігровий момент із за дерева виглядає лялька Дід Андрушка (казка «Ріпка»). –Вихователь:- Чи впізнали дідуся ? З якої казки? А що ти тут робиш, дідусю? Дід: -Я копав город, хочу посіяти редиску та петрушку. Бо дуже салатик з бабусею та онукою полюбляю.

- А чи просто виростити овочі? Дід : -Я дуже багато працюю на земельці, її люблю і вона віддячує мені за це. Ось у мене є цікаві пакетики, а у них редиска,петрушка. Вихователь:- Так, пакетики дуже малі. Хіба вміститься в них і редиска, і петрушка? Дід:- Це тільки насіння, яке потрібно посіяти в землю. А через деякий час з нього виросте і вітамінна редиска, і запашна петрушка. Вихователь:- А що треба зробити, щоб посіяти насіння? Дід:- Спочатку треба підготувати землю. Лопатою скопати землю. Щоб грядочки були рівненькими, потрібно грабельками розрівняти, щоб не було грудочок. Посіяти насіння треба в луночки, яку треба зробити сапкою. Щоб насіння швидше зійшло, потрібно луночку полити водичкою з лійки. Після того, як насіння посіяли, луночку потрібно загорнути. Бачите. Грядочку я вже покопав та грабельками заволочив.Як же я притомився.Трошки відпочину. Ми тобі, дідусю, допоможемо.(біля кущика лежать граблі. Беремо. Але чуємо писк) Вихователь:- Дітки,це хто ? (Мишка Норушка). З якої казки?Допоможи нам, адже ти допомагала трішки дідусеві ріпку тягнути. Мишка:_ З радістю.(разом з Мишкою розбимо грядочки, розглядаємо з пакетиків насіння редиски, петрушки. Порівнюємо.) Прихогімнастика «Город» Давайте уявимо себе насіннячком редиски, яке посіяли в луночку.Насіння зігріває тепла земля.Чиїсь ручки вас поливають, якщо не має дощика. Насіння почало рости, листочки потягнулись до сонечка, яке пригріває. Редиска починає рости. Зявилась хмаринка, почали падати перші краплинки дощу. Радіє редисочка, підставляє боки. Виросла на грядці смачна,вітамінна редиска. Гра- практикум «Що де посіємо» розкладання пакетиків біля луночок. Запрпонувати двом діткам полити луночки. Дід:- Молодці.Тепер будемо сіяти.(задіяні Дід Андрушка, Мишка Норушка, дітки можуть охайно загортати посіяні луночки). Дид.гра «Скажи лагідно». Сапа-сапка ; граблі-грабельки, редиска- редисочка. Вихователь: - Попрацювали ,а тепер і час відпочити: Танцювала риба з раком, А петрушка з пастернаком, А цибулька з часником, А дівчина з козаком.

Дід:-Час повертатися в казку,а ви,

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Дошкільна освіта

19.04.2021

143

0

7

Для кого: Дошкільнята (3-4 роки)